Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 384571 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5280 на: Мај 22, 2019, 19:38:36 pm »
Нема ама баш никаков проблем со хостингот. Еве Uptime од прошливе 7 дена:

CARclubforum.carclub.mkВо моментов имаат прилично широк проблем од Телеком со пристапување до одредени хостови, и проблемот не е само кај нас. Знаат за проблемот и кај нашиот хост, и во Телеком, и во моментов си играат пинг-понг пробувајќи да сконтаат каде е конкретно фрката, и да ја решат. Веќе 48 саати трае.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16422
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5281 на: Мај 22, 2019, 21:37:25 pm »
Добро не знам како се рачуна uptime, ама не сум имал проблем да не го отвори форумот, туку заглавуваат страни сред лоаднување или на испраќање пораки.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3149
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5282 на: Мај 23, 2019, 09:53:34 am »
Отиде јабана форумов со перформансите. Кој е крив не е ни така важно. Последниве 4-5 дена тешко е за движење низ него, од телефон од тапаток, од Хром работа, од Еџ од дома, од 4г. Од секаде се случува да морам по два три пати рефреш да направам за да ја добијам цела страна.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3970
 • The Spartan General
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5283 на: Мај 23, 2019, 09:54:11 am »
Во странство нема никаков проблем.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3946
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5284 на: Мај 23, 2019, 10:23:17 am »
Во странство нема никаков проблем.
Потврдувам :D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9895
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5285 на: Мај 23, 2019, 11:18:12 am »
И јас
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5286 на: Мај 23, 2019, 11:22:59 am »
Во чест на паднатиот херој - „+1“.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 714
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5287 на: Мај 23, 2019, 11:46:24 am »
И јас потврдувам. ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5288 на: Мај 23, 2019, 12:11:34 pm »
Од денес веќе би требало сè да е во ред.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9895
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5289 на: Мај 23, 2019, 12:28:16 pm »
Значи може да се вратиме во Северна??
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5290 на: Мај 23, 2019, 20:10:11 pm »
Јас сум вратен, ни еден глич не сум имал со форумо' :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 268
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5291 на: Мај 23, 2019, 21:07:36 pm »
Да, вратен е во нормала. И јас цело време префрлав де wireless, де mobile data :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5292 на: Мај 23, 2019, 21:55:37 pm »
Денес е добро али задни два три дена имаше проблеми
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1733
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5293 на: Мај 29, 2019, 01:27:27 am »
Зашто не можам да постирам слики од имгур?

Пробав се и не ми ги прикажува сликите во постовите. Има некоја нова финта или?
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5294 на: Мај 29, 2019, 15:52:05 pm »
Зашто не можам да постирам слики од имгур?

Пробав се и не ми ги прикажува сликите во постовите. Има некоја нова финта или?

Си функционира добро.

Кога ќе прикачиш слика на Imgur, кликни со десно копче на неа и (ако со во Chrome) кликни на Copy Image Address.

После, линкчето што ќе го добиеш стави го меѓу img тагови, и тоа е тоа.