Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 375301 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3161
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5250 на: Април 02, 2019, 22:25:32 pm »
Јас користам про верзија од некој торент никаква мака не сум имал досега.
Дај пушти линкче.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Имаш
Пушти и намене, јас сум на 7ца верзија, обична, најасална ми е.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1097
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5251 на: Април 02, 2019, 22:28:54 pm »
@AUU ќе ти пратам гугл драјв линк види си
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен tomaso

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 934
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5252 на: Април 02, 2019, 22:47:12 pm »
Јас користам про верзија од некој торент никаква мака не сум имал досега.
Дај пушти линкче.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Имаш
Дај и за мене

Sent from my VIE-L09 using Tapatalk

The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3161
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5253 на: Април 02, 2019, 23:01:52 pm »
@AUU ќе ти пратам гугл драјв линк види си
Фала ти, па догодина и сабјарка некоја да закачиш за јадица :)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1097
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5254 на: Април 03, 2019, 09:19:17 am »
@tomaso pustiv.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен loristeB

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5255 на: Април 05, 2019, 23:40:25 pm »
Да се преуреди категоријата "Продавам". БАРЕМ да биде -Моторни возила/автомовилски делови-... а не отварам да видам дали некој форумџија продава кола и гледам 20 теми со телевизори,матични,тенџерија,штрафцигери итн. :D

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4830
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5256 на: Април 09, 2019, 13:56:35 pm »
Зашо carclub го дава како not secure? фалиТ S во http ?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5257 на: Април 09, 2019, 14:08:28 pm »
Falit SSL cert.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5258 на: Април 09, 2019, 14:46:54 pm »
Има сертификатче, функционира и https://forum.carclub.mk (со тоа што можеби ќе треба да се логирате од почеток, итн).

Ќе средам деновиве топтан. :)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5024
 • Бенве си е бенве
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5259 на: Април 09, 2019, 14:56:14 pm »
И дај среди да не ми става сабскрајб на секоја тема ме напна меилот.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5260 на: Април 09, 2019, 14:57:59 pm »
До Tapatalk е тоа, не е до форумот. Глуп Tapatalk - оди во Settings, па Auto-Follow и отштиклирај све.

Отсутен Astraion

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 34
 • Pixel Perfect
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5261 на: Април 12, 2019, 11:02:24 am »
На https форумот нема favicon.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2609
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5262 на: Мај 10, 2019, 14:56:21 pm »
Zs preku wifito ( doma ) nesaka da mi go otvori forumov, a preku netot od tel ( 4G ) go otvara bez problem? Care nekoe?

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5398
 • Плинаш!!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5263 на: Мај 10, 2019, 17:17:47 pm »
Истиот проблем го имав, нема чаре, сам ке се оправи после некое време.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16239
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5264 на: Мај 10, 2019, 18:01:51 pm »
Да одбанира IP @zeroSignal ако може.