Автор Тема: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници  (Прочитано 49267 пати)

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 860
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #390 на: Ноември 07, 2019, 21:30:54 pm »
Shto mislite kolku chini farbanje na zaden branik, cel, na Mazda 6  2010 godina?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #391 на: Ноември 07, 2019, 21:43:48 pm »
100e

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 860
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #392 на: Ноември 07, 2019, 21:47:00 pm »
100e
Bojata e isto poskapa, se vodi kako crna vo soobrakjajna a e perla i e temno vishnja boja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #393 на: Ноември 07, 2019, 21:52:45 pm »
100e
Bojata e isto poskapa, se vodi kako crna vo soobrakjajna a e perla i e temno vishnja boja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Пак 100е :) Колку да биде браник спремање и фарбање? Порано и поефтино беше, ама сеа мислам дека ретко да се нафати некој за помалце...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 625
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #394 на: Ноември 07, 2019, 22:24:38 pm »
Мислам дека сега е 100еур по панел. Така ми кажаа во Олимпија

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1544
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #395 на: Ноември 07, 2019, 22:29:07 pm »
Shto mislite kolku chini farbanje na zaden branik, cel, na Mazda 6  2010 godina?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Кршен е нешто или само стругање и фарбање треба? :)
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 860
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #396 на: Ноември 07, 2019, 22:30:11 pm »
Struganje i farbanje, i na edno mesto do dve puknata bojata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17638
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #397 на: Јануари 16, 2020, 10:49:19 am »
100 че...

Отсутен corsa-c

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 59
Ќе може ли некој да препорача од Скопје некој што е квалитетен за фарбање на цела кола однадвор (по можност со комора за печење на исфарбаната боја)? Ми се излупи целиот лак и почна бојата да паѓа на некои места. Ако може и според вас од прилика колку би ме чинело едно такво фарбање. Овие денови ако имам време ќе ставам и некоја слика. Се работи за Корса Ц.

Фала однапред! :)

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1544
 • Жгл' б гл'б
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4448
 • хаУс мајстор
Околу 500€. Цената највеќе ја диктира бојата.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1544
 • Жгл' б гл'б
Туу, не е многу тоа за Корса?
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4448
 • хаУс мајстор
Па незнам како се сега со цени автолакерите, јас се водам по полото кога го фарбав, сигурно 8 години има од тогаш. Поло-корса тука се.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Па незнам како се сега со цени автолакерите, јас се водам по полото кога го фарбав, сигурно 8 години има од тогаш. Поло-корса тука се.
Е па стаи уште 15-20% од тогаш, ако најдеш асален фарбар и тоа е цената... :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2735
Аха, 500.. Мало сутра.

Рачунај од 700 нагоре. За квалитетен завршен резултат..
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.