Автор Тема: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници  (Прочитано 49121 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7770
 • Пичлеме
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #300 на: Април 22, 2019, 09:26:30 am »
Ова нема само со полирање да се среди сигурно... овај што фарба значи е во кругот на Колевски во Ченто?


Отсутен iki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 18

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7770
 • Пичлеме
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #302 на: Април 22, 2019, 09:36:10 am »
Фала. Веројатно прво едно полирче ќе му манат... ама ко шо гледам ќе треба боја :)

Отсутен darkserial

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 387
Дај кажете добар аутолакер во Прилеп?
VW Golf 5 1.9 TDI - 77kw - 2005

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5938
Побарај на фб мислам нешто автоработилница лагово беше нешто.. Цела Македонија го фали..

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 851
Саме во Лагово и Малибро. Ама не очекувај дека за брзо ќе завршиш работа :)

Отсутен Dejan Gj

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 299
Дај кажете добар аутолакер во Прилеп?

Samoil - Lagovo

Отсутен AND_031

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 288
Како за беља еден ден нема да ја ставам колава у гаража и одма утрово да видам дека од невремето паднала гранка и баш незгодно ја закачилa хаубата.   >:( >:(

Ми треба совет кој би можел ова што подобро да го реши кај нас?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4355
Како за беља еден ден нема да ја ставам колава у гаража и одма утрово да видам дека од невремето паднала гранка и баш незгодно ја закачилa хаубата.   >:( >:(

Ми треба совет кој би можел ова што подобро да го реши кај нас?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Не се гледаат сликите, ама јас скоро фарбав кај Ауто Финиш, во Идризово, на стариот пат накај Петровеџ и сум задоволен, дури Даме немаше замерки на сработеното :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Како за беља еден ден нема да ја ставам колава у гаража и одма утрово да видам дека од невремето паднала гранка и баш незгодно ја закачилa хаубата.   >:( >:(

Ми треба совет кој би можел ова што подобро да го реши кај нас?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Види дали може да поминеш со извлекување на лимот и полирање. јас не би префарбувал хауба за толку малку.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2712
Мене ме боли кога гледам.

Сигурно се средува локално, со флека. 99% сум сигурен дека нема цела хауба да се префарба.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2826
1000% nema cela hauba da se prefarbuva, taman rabota. Jas iskreno ne bi go ostavil taka, epten e novo voziloto jas bi go isfarbal  ;D
Konkretno bi probal so nekoja od vie metodi
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1129379133810604&id=184172391664621
Znam deka i Novus rabotat vaka nesto, i automakedonija. Gotovo vozilo istiot den  ;D
Ete i video
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1438177999747122&id=1418961938335395

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Ако не пројде како што вика Симо, другата опција е да се офарба делот помеѓу двете облини ако продолжуваат по хаубата нагоре до крај, а локална флека на оваа боја не верувам да има мајстор што ќе ја изработи без да се гледа од километар.

Мада јас би го извлекол и би го исполирал, па што биде-тоа. Греота е да се фарба целата хауба иако ќе те нервира кога ќе погледнеш.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3840
Поголеми ќе бидат нервозите ако не "успее флеката"

Отсутен emsi.tong

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
Здраво дечки имав мал инцидент па така да треба и да се среди свиткана е ја миалам дека ова е шината што оди под моторот али само на врвот и браникот неможе да легне на своето место од десната страна е сега да предложите некого што може да го среди реон скопје куманово? Фала многу

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk