Автор Тема: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници  (Прочитано 134086 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8522
  • Пичлеме
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #300 на: 22 Април 2019, 09:26:30 am »
Ова нема само со полирање да се среди сигурно... овај што фарба значи е во кругот на Колевски во Ченто?






Отсутен iki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8522
  • Пичлеме
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #302 на: 22 Април 2019, 09:36:10 am »
Фала. Веројатно прво едно полирче ќе му манат... ама ко шо гледам ќе треба боја :)

Отсутен darkserial

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 744
Дај кажете добар аутолакер во Прилеп?
VW Golf 5 1.9 TDI - 77kw - 2005

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6294
Побарај на фб мислам нешто автоработилница лагово беше нешто.. Цела Македонија го фали..

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1721
Саме во Лагово и Малибро. Ама не очекувај дека за брзо ќе завршиш работа :)

Отсутен Dejan Gj

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 383
Дај кажете добар аутолакер во Прилеп?

Samoil - Lagovo

Отсутен AND_031

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 382
Како за беља еден ден нема да ја ставам колава у гаража и одма утрово да видам дека од невремето паднала гранка и баш незгодно ја закачилa хаубата.   >:( >:(

Ми треба совет кој би можел ова што подобро да го реши кај нас?







Not a valid vimeo URL

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Како за беља еден ден нема да ја ставам колава у гаража и одма утрово да видам дека од невремето паднала гранка и баш незгодно ја закачилa хаубата.   >:( >:(

Ми треба совет кој би можел ова што подобро да го реши кај нас?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Not a valid vimeo URL
Не се гледаат сликите, ама јас скоро фарбав кај Ауто Финиш, во Идризово, на стариот пат накај Петровеџ и сум задоволен, дури Даме немаше замерки на сработеното :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Како за беља еден ден нема да ја ставам колава у гаража и одма утрово да видам дека од невремето паднала гранка и баш незгодно ја закачилa хаубата.   >:( >:(

Ми треба совет кој би можел ова што подобро да го реши кај нас?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Not a valid vimeo URL


Види дали може да поминеш со извлекување на лимот и полирање. јас не би префарбувал хауба за толку малку.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5968
Мене ме боли кога гледам.

Сигурно се средува локално, со флека. 99% сум сигурен дека нема цела хауба да се префарба.

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
1000% nema cela hauba da se prefarbuva, taman rabota. Jas iskreno ne bi go ostavil taka, epten e novo voziloto jas bi go isfarbal  ;D
Konkretno bi probal so nekoja od vie metodi
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1129379133810604&id=184172391664621
Znam deka i Novus rabotat vaka nesto, i automakedonija. Gotovo vozilo istiot den  ;D
Ete i video
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1438177999747122&id=1418961938335395

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Ако не пројде како што вика Симо, другата опција е да се офарба делот помеѓу двете облини ако продолжуваат по хаубата нагоре до крај, а локална флека на оваа боја не верувам да има мајстор што ќе ја изработи без да се гледа од километар.

Мада јас би го извлекол и би го исполирал, па што биде-тоа. Греота е да се фарба целата хауба иако ќе те нервира кога ќе погледнеш.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10032
Поголеми ќе бидат нервозите ако не "успее флеката"

Отсутен emsi.tong

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Здраво дечки имав мал инцидент па така да треба и да се среди свиткана е ја миалам дека ова е шината што оди под моторот али само на врвот и браникот неможе да легне на своето место од десната страна е сега да предложите некого што може да го среди реон скопје куманово? Фала многу

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk