Автор Тема: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници  (Прочитано 134129 пати)

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1721
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #495 на: 07 Ноември 2020, 22:51:50 pm »
Појди кај Саме во Лагово (Прилеп), а ако тој не се нафати појди и до кај Малибро.

Отсутен v44

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #496 на: 07 Ноември 2020, 23:02:16 pm »
Појди кај Саме во Лагово (Прилеп), а ако тој не се нафати појди и до кај Малибро.

Според тебе, Бабарко како стои во споредба со овие? Имав една ептен ситна работа на браникот праено кај него. Ја среди како шо треба. За ова сега шо ми е удрено, се нафати да ја среди, само не можиш никако да закажиш термин. Не знам колку пати се јавив, сто пати ми одложи.

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1721
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #497 на: 07 Ноември 2020, 23:14:29 pm »
Добар беше и Бабарко порано, сега не знам како е со квалитет. Баш неговата кола што си ја има правено цела прелива, многу повеќе од твојава, не би требало да му е проблем да ти ја среди :D

А за гужви верувам дека секаде има, најчесто работат повеќе оштетени коли, па изгледа не им се исплати да ти го шприцнат само крилото. Но појди директно таму, закажи датум и надевај се дека ќе ја завршат без да ти стои кај нив 2 недели :D

Присутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3760
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #498 на: 07 Ноември 2020, 23:15:05 pm »
Za Ohrid ako ne ti e daleku eve ti dobar majstor @naser
https://www.facebook.com/Golden-car-care-by-Naser-682961701736898/

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #499 на: 08 Ноември 2020, 01:34:17 am »
Мутни работи имаше во видеово, ама секоја чест за знаењето и способноста на човеков.


Во коментари составиле добра приказна, што до некаде има смисла :)

Купено слупано Турбо С од САД, донесено во Русија, со тоа обезбедуваат чист број на шасија. Крадено здраво Турбо С го раскомадаат, Артур ги задржува главните панели кај што има број на шасија, друго се менува и им го склопува за 100 работни саати.

После тоа една фарба, склопување и шиткање ко ново :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #500 на: 08 Ноември 2020, 13:48:36 pm »
Crnio,Stevce Metalecot(ako onaj pogore ne e toj so si go prasal).

Тој Стефче кај шо бев, мислам дека беше и тој на патот за Бистрица. Работеа заедно со син му Зоран.

Тој Црнио, кај се наоѓа? Работи квалитетно?
Crniot raboti dolu Jenimale,tocno ulicata ne mu ja znam,ama vo tie ulicki pod "trudot" desno.Prasaj nekoj ke ti kazi.
Stevo metalecot zivee Bukovski livadi(osven ako ne e zaminat nadvor od mk),prasaj bekoj isto ke te nasocat.

P.s me cudite za toj na patot za Bistrica,sum gledal dobri koli,novi i skapi ama ne sum znael deka e fusheraj.

P.p.s malku e ludo koga imas zdravo da go rasturas za da go sostavis udrenoto.Prefrlas panelite so vrojkite i zdravoto go "legaliziras".
Mada rusinot poveke si praj reklama i sabskrajberi. ;D
« Последно менување: 08 Ноември 2020, 13:53:42 pm MecheTo »
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #501 на: 08 Ноември 2020, 19:17:38 pm »
Она русинон што го прави е криминално дело, тоа слупаното порше само на преса треба да отиде.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29061
    • CARclub.mk
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #502 на: 08 Ноември 2020, 19:26:09 pm »
Не постои начин да ме убеди некој дека колата е безбедна и со исти перформанси како и здрава 911-ка.

Интересно е да се гледа, секако... Ама да, ќе да е комбинација од чиста слупана и крадена здрава кола...

Присутен kire95

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1589
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #503 на: 08 Ноември 2020, 20:14:34 pm »
Јас го пратам типов доста интересни проекти има https://www.youtube.com/channel/UCYJtrw02ETza6QBiizRgYGw

Отсутен malinamamun

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 552
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #504 на: 08 Ноември 2020, 23:39:17 pm »
Дечки ја исчитав цела тема и ме интересира препорака за некој автолакер имам крило и врата за пеглање и фарбање?
Читав за некои пофалби, па потоа жалби овде и стварно незнам што сега
Не е нешто посебно, само да се погоди нијансата ми е важно.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10036
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #505 на: 09 Ноември 2020, 00:09:59 am »
Нели нијансата на бојата треба да ја погодат од бои и лакови, евентуално во консензус со автолакерот, во звисност од тоа кој има поголемо око соколово :)

Присутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4704
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #506 на: 09 Ноември 2020, 07:47:25 am »
После тоа една фарба, склопување и шиткање ко ново :)
CISTO NOVOO!!!1!!


Отсутен Johnny625

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 195
Дечки иако сум од Прилеп, препорака за добар авто лимар освен Саме во Лагово...решив Цитроенот да го шприцам, бев кај него, нешто беше во филм, као  испод чест мие да работам олку евтина кола...иако му кажав дека ќе платам без збор, колку што чини.

Непрофесионален однос ептен.

На враќање бев кај Тони, тој спроти Црн бор, човекот си кажа цена, која е малку посолена ама не знам колку квалитетно работи.


Колата нема никакви посериозни оштетувања, освен ситни гребаници и ептен мали вдлабнатини, само лакот е од сонце обледен.


Воедно може и да кажете и добар лимар во Битола, важно ми е да е квалитетно сработено и да не ја работи два месеци, зошто реално колата комплет се шприца за недела дена, ете 10 дена нека се.
« Последно менување: 11 Март 2021, 15:15:12 pm Johnny625 »

Отсутен silver

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 26
Како се движат цените за фарбање на браник во Скопје само работна рака за пунто и каде да однесам?

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1721
Како се движат цените за фарбање на браник во Скопје само работна рака за пунто и каде да однесам?

Има уште неколку теми поврзани (па и неповрзани) со оваа тематика. Пиши и таму, гарант некој ќе ти одговори ;D