Автор Тема: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници  (Прочитано 134130 пати)

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
штедел на боја,за да му остане да си ги офарба вратите по дома :D стварно колку спремање му удри и ти го заеба на крај

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
S16, ќе го правиш Пежото? :)

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Ти ептен назад си со случувањава а?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Ќе го прави р'ѓа.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Sto ne ja popravil ili sto ne ja Dotalkal ?
Kabrioto mi e uzas poloso ofarbana kola nema da najdete vo MAKEDONIJAVA normalno ofarbana so BOJA OD 500E koja ke odi u kanta ;)
BRANICITE KATASTROFA !
me izlaza ke gi farba vo komora gi ofarba vo PROKLETATA GARAZA unisteni se ,kako smirgla 60 ka se
Haubata kako da pominalo MAGLA niz nejze, vratite gepekot ne se ofarbani od vnatresna strana .....
Na predna desna vrata se mcnale so pantalonite IMA LINIJA OD PLAV SORC, proteceno na 10 mesta

Nesto poveke TREBA DA KAZAM ili dovolno kazav za gorenavedeniot servis, da ne zboram za koli kolku mu imat vrateno ... i kakvi gluposti ima praveno ?
Зошто го однесе таму и што вика Јаја Паша по рекламацијата?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29061
    • CARclub.mk
Dark збори за Богдановски.

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
ja mislam za jaja zbori,ko sto znam ne go farbase kaj bogdanovski

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9217
за богдановски збори

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5107
Bogdanovski


Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5107
sve e dobro dodeka ne ja zemes kolata kaj tebe,nejkam da zboram sto sve i kako sve se raboti .....
ne e ubavo odmoja strana no od koga ja zavrsivme kolata doznav mnogu raboti .....

 vase e da odlucite kade ke ja pravite kolata, pa odposle ke praime muabet , ako ne odma posle 7,8 meseci do kaj godina dena  :)

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Kaj Skenderovski ni u son !!!!! Koj e za ke pokazam kako srabotil. Delata govorat. Plateno mu bilo na raka. Ama ednas i nikogas povekje !!!!

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Е па следниот пат фактура и фискална. Да може да се жалиш!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
sve e dobro dodeka ne ja zemes kolata kaj tebe,nejkam da zboram sto sve i kako sve se raboti .....
ne e ubavo odmoja strana no od koga ja zavrsivme kolata doznav mnogu raboti .....

 vase e da odlucite kade ke ja pravite kolata, pa odposle ke praime muabet , ako ne odma posle 7,8 meseci do kaj godina dena  :)

Напротив, баш е убаво од твоја страна да кажеш што е и како е. Повеќе доверба имам во тебе што никогаш не сум те запознал отколку во некој мајстор.
Во нив по default немам доверба ;D ;D ;D

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
А сумњив ми беше Богдановски уште кога го начекав на ФБ, сега гледам дека сум бил во право.