Автор Тема: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници  (Прочитано 134088 пати)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Ме интересира кои се вашите искуства и кого вие препорачувате за санирање на штети предизвикани од мал или поголем удар на возило.

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2950
зависи за каква кола се работи. Постара или понова
Има некој што не сакаат да работат со постари коли
За удрени ќе го препорачам другар ми Трајче, ако сака нека постави слики што има правено :)

Отсутен vele85

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 586
зависи за каква кола се работи. Постара или понова
Има некој што не сакаат да работат со постари коли
За удрени ќе го препорачам другар ми Трајче, ако сака нека постави слики што има правено :)
preporacaj me i mene kaj mene se slikite :)

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Јас имам одлично искуство со Ја-Ја. Генерално имаат ОК цени, али све е ствар на договор.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Јас браникот за стилото го однесов кај Горан во Стаклара има сервис. Солидно работи човекот. И ZXот сум го носел кај него, а и други возила низ фамилија поминале за ситни оправки таму.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6946
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси
« Одговори #6 на: 19 Март 2013, 19:11:11 pm »
Јас имам одлично искуство со Ја-Ја. Генерално имаат НЕНОРМАЛНИ ОК цени, али све е ствар на договор.

 ;D  ;D  ;D

мала корекција после моето искуство а чинам и на еден друг клабер овде.

БТЊ мислам дека може да ги споиме овие две теми ...

и јас сум во потрага по автолимар за мала набиеност кај задниот полумесец, па баш ме интересира кој какво искуство  ;D

Top izrabotka
https://www.facebook.com/servis.bogdanovski?ref=ts&fref=ts ;D

добро бе има ли кола што не ја поправил овој ;D ;D ;D


Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9217
едно мајсторче во кисела вода,горан,за 70 евра договорив фарбање кров и браници,со мое спремање на браниците(негов матријал),на други места цените беа 120-150 евра,

Отсутен vele85

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 586
едно мајсторче во кисела вода,горан,за 70 евра договорив фарбање кров и браници,со мое спремање на браниците(негов матријал),на други места цените беа 120-150 евра,
vo komora ?

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2820
Зависи што сакаш...ако сакаш нешто ептен професионално можеш да отидеш во Сатра
Ако ти се вози да се возиш до Прилеп имаш сервис Сена или Бабарко
Ептен се добри

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1854
  • Renault Megane R26
Јас ќе кажам дека сум задоволен од Џерси.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13464
Познато ми е од некаде



:D :D :D :D

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Кире во Стајковци е врв. Паклениот Голф на 2брз4тебе е таму фарбан, така да не треба да зборам повеќе.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tuning

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 126
од квалитетот најчестоо зависи и цената на сработенеото бидејки има мајстори со користат материјали сто се мн евтини а има и и мн скапи најчесто квалитето на сработеното зависи и од самите материјали дали китот исталасал,или лакот вовлекол сето тоа се должи на користените материјали

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5107
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси
« Одговори #14 на: 20 Март 2013, 20:00:51 pm »
Јас имам одлично искуство со Ја-Ја. Генерално имаат НЕНОРМАЛНИ ОК цени, али све е ствар на договор.

 ;D  ;D  ;D

мала корекција после моето искуство а чинам и на еден друг клабер овде.

БТЊ мислам дека може да ги споиме овие две теми ...

и јас сум во потрага по автолимар за мала набиеност кај задниот полумесец, па баш ме интересира кој какво искуство  ;D

Top izrabotka
https://www.facebook.com/servis.bogdanovski?ref=ts&fref=ts ;D

добро бе има ли кола што не ја поправил овој ;D ;D ;D



Sto ne ja popravil ili sto ne ja Dotalkal ?
Kabrioto mi e uzas poloso ofarbana kola nema da najdete vo MAKEDONIJAVA normalno ofarbana so BOJA OD 500E koja ke odi u kanta ;)
BRANICITE KATASTROFA !
me izlaza ke gi farba vo komora gi ofarba vo PROKLETATA GARAZA unisteni se ,kako smirgla 60 ka se
Haubata kako da pominalo MAGLA niz nejze, vratite gepekot ne se ofarbani od vnatresna strana .....
Na predna desna vrata se mcnale so pantalonite IMA LINIJA OD PLAV SORC, proteceno na 10 mesta

Nesto poveke TREBA DA KAZAM ili dovolno kazav za gorenavedeniot servis, da ne zboram za koli kolku mu imat vrateno ... i kakvi gluposti ima praveno ?