Автор Тема: Добри Дела  (Прочитано 32301 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7290
Одг: Добри Дела
« Одговори #30 на: 15 Март 2013, 14:26:56 pm »
Дечки, а да направиме некое добро дело како форум, супер промоција за во јавност.

Крводарителска акција CarClub, да речеме ете за еден месец да закажиме (пред се мене да ми помини периодот кога можам јас да дарувам :D :D :D) и некој фест да направиме. Собир пред Борис Трајковски...нешто колите...па покрај колите ни земаат крв...фрлам идеи...па медиумска покриеност...

Само треба да имате добар хемоглобин и добар притисок (еден дрифт и немате гајле :D)

+1/

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Добри Дела
« Одговори #31 на: 15 Март 2013, 17:14:08 pm »
Сакам да дарувам крв ама језиво ми 5 мин. да пумпам, едвај се воздржувам крв за анализа да дадам.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Одг: Добри Дела
« Одговори #32 на: 15 Март 2013, 17:20:32 pm »
7 пати до сега имам дарувано и ќе дарувам цел живот, убаво ми е :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54666
  • Махер
Одг: Добри Дела
« Одговори #33 на: 15 Март 2013, 18:39:24 pm »
7 пати до сега имам дарувано и ќе дарувам цел живот, убаво ми е :)


Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Одг: Добри Дела
« Одговори #34 на: 15 Март 2013, 19:27:15 pm »
Хаха, Дени друга е поентата. Кога требало за мои блиски имало, зашто да нема и за некој друг сега.

Едит: Исто така едно од подобрите дела ми е промената на црево за бензин на Џегот на Едо со која што промена потрошувачката се намали за 50% :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Добри Дела
« Одговори #35 на: 15 Март 2013, 20:07:52 pm »
I see what you did there.
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3465

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Добри Дела
« Одговори #37 на: 10 Април 2013, 15:45:21 pm »
imam daruvano krv do sega 20-pati, fintata e samo dodeka vleze "slamkata"  ;D ;D ;D ;D vo vena i dali ima lesna raka "dupacot"  ;) inace posle i da ne pumpas ke si se napolni vrekiceto, nego na zapad se plaka za krvodaruvanje, mislam deka e 50 evra od daruvanje, kaj nas veke nisto ne dobivas ako ne pobaras, duri ni toa sto ti sleduva.....

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Добри Дела
« Одговори #38 на: 10 Април 2013, 15:47:49 pm »
Оти бе даваат чоколадце Европа шеќерна табла ;D

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Добри Дела
« Одговори #39 на: 10 Април 2013, 15:53:32 pm »
davaat sinalko sokce,kafe,kroasan, napolitance i nekogas ako ima ostanato brosce, ili privezok, potvrda da ne plakas parking i za 2 dena posteda vo sfrj firma koja ne mozes nikade da ja protnes....

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54666
  • Махер
Одг: Добри Дела
« Одговори #40 на: 10 Април 2013, 16:18:08 pm »
davaat sinalko sokce,kafe,kroasan, napolitance i nekogas ako ima ostanato brosce, ili privezok, potvrda da ne plakas parking i za 2 dena posteda vo sfrj firma koja ne mozes nikade da ja protnes....
[/quote
Toa nekako mora. Toa samo.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Добри Дела
« Одговори #41 на: 10 Април 2013, 16:57:47 pm »
davaat sinalko sokce,kafe,kroasan, napolitance i nekogas ako ima ostanato brosce, ili privezok, potvrda da ne plakas parking i za 2 dena posteda vo sfrj firma koja ne mozes nikade da ja protnes....

Тоа може у Скопје, кај нас може и чоколадце да не ти дадат ако ти е срам да си побараш, ама затоа сестрите шо зимаат крв, наааааа бабачко!




Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Одг: Добри Дела
« Одговори #42 на: 10 Април 2013, 16:59:46 pm »
Нуме дај кажи кога ќе има акции, од дамна не сум давал во последно време баталив а сакам.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Добри Дела
« Одговори #43 на: 10 Април 2013, 17:08:57 pm »
imam daruvano krv do sega 20-pati, fintata e samo dodeka vleze "slamkata"  ;D ;D ;D ;D vo vena i dali ima lesna raka "dupacot"  ;) inace posle i da ne pumpas ke si se napolni vrekiceto, nego na zapad se plaka za krvodaruvanje, mislam deka e 50 evra od daruvanje, kaj nas veke nisto ne dobivas ako ne pobaras, duri ni toa sto ti sleduva.....

Докторот држи предавање за дарување на крв на деца од основно, едно дете го прашува дека негде се плаќало 50е, докторот не  не е така.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Добри Дела
« Одговори #44 на: 10 Април 2013, 19:13:52 pm »
 ;D ;D ;D da vikaat deka ne e taka, ne se plakalo, toa e human gest, kako i uskratuvanje na pravata na krvodaritelite, inaku krv si davan na sekoi 3-3.5 meseci, ako nacekam akcija idam ako se sovpadne, inaku imam jaka krv i retka grupa (B-)pa me imaat i zavedeno da doagam na povik ;)