Автор Тема: Фарбање  (Прочитано 62262 пати)


Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 461
 • Colt-че
Одг: Фарбање
« Одговори #571 на: Мај 22, 2019, 17:55:10 pm »
Која е актуелната листа на добри автолакери во Скопје?

За овие сум чул многу пофални зборови: https://www.facebook.com/Autoservisjaja/

А за поправање вдлабнатини, овој става доста слики на кои личи дека работи ОК https://www.facebook.com/IZVLEKUVANJEDLABKIBEZFARBANJEpdr/
Потпис.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Фарбање
« Одговори #572 на: Мај 22, 2019, 17:56:19 pm »
Да, и јас прво би пробал извлекување, па потоа фарбање. Иначе, китче и шлајфување, што не е така лоша варијата....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16422
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Фарбање
« Одговори #573 на: Мај 22, 2019, 18:56:06 pm »
Која е актуелната листа на добри автолакери во Скопје?

Уште ми треба автолакер колку и да е смешна зафрканцијата од претходната страна.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7238
Одг: Фарбање
« Одговори #574 на: Мај 22, 2019, 20:46:39 pm »
Препорака Киа Моторс, не двои бојата, користат боја со папагал на амбалажата, незнам како се вика која е доста скапа.
Имаат компет фарбарија.

На нов Јагуар Ф Тајп хауба му фарбаа, на Стингерот крило задно...

Да не ги бива ќе фарбаа на друго место.