Автор Тема: Фарбање  (Прочитано 61617 пати)

Отсутен stef_stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 299
Одг: Фарбање
« Одговори #525 на: Април 18, 2018, 14:58:03 pm »
Јас имам фарбано во олимпија браник изгребан. Како нов го направија.

Цел браник фарбаше или само дел? Може да споделиш како се со цени?

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1450
Одг: Фарбање
« Одговори #526 на: Април 21, 2018, 22:31:02 pm »
Spored mene najprofi servis vo momentov se Olimpija. Si gi biva a I se zalagaat epten, vo krajnosti odat da ne recam cepidlachat za da sredat kako treba.
Ne deka nema I drugi dobri servisi neli.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5163
 • Бенве си е бенве
Одг: Фарбање
« Одговори #527 на: Април 28, 2018, 19:36:57 pm »
Конечно средена, има уште некои ситни гребаници ама не ми се исплати да фарбам цели панели ради нив. Не излезе лошо, не е ни фабрика, онака...

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7349
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Фарбање
« Одговори #528 на: Септември 15, 2018, 00:57:55 am »

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 315
Одг: Фарбање
« Одговори #529 на: Февруари 11, 2019, 08:34:44 am »
Ај едно прашаање во врска со темава. Каде во Скопје прават боја комјутерски и после тоа да ги стават во спреј боца.

Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5497
Одг: Фарбање
« Одговори #530 на: Февруари 11, 2019, 09:10:44 am »
posle cesma prasaj, k.voda negde po tie praja...

Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5497
Одг: Фарбање
« Одговори #531 на: Февруари 11, 2019, 09:11:00 am »
I jupol prasaj...

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 315
Одг: Фарбање
« Одговори #532 на: Февруари 11, 2019, 09:40:26 am »
Прашав во ЈУБ не прават

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3854
 • хаУс мајстор
Одг: Фарбање
« Одговори #533 на: Февруари 11, 2019, 11:05:13 am »
Улица 23 октомври, позади Палма во аеродром, таа е еднонасочната. Не ми дава од мапсов нешо координати. Тука правеа.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 315
Одг: Фарбање
« Одговори #534 на: Февруари 11, 2019, 11:55:40 am »
Ок ке појдам до таму фала

Отсутен Dejan Gj

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 279
Одг: Фарбање
« Одговори #535 на: Февруари 13, 2019, 23:03:35 pm »
Мерцедес има во багажник боја и лак спреј, незнам другиве дали ставаат.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35766
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Фарбање
« Одговори #536 на: Февруари 14, 2019, 07:35:23 am »
Мерцедес има во багажник боја и лак спреј, незнам другиве дали ставаат.
Исто и во Лада Самара имаше боја и тоа 150-200 грама кантиче, цел панел да префарбаш :D Лак немаше, пошто акрил беше :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5497
Одг: Фарбање
« Одговори #537 на: Февруари 14, 2019, 08:17:34 am »
Другар ако најдеш кај миксаат бои, пиши, конечно да го решиме митов, повеќемина барале...

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5163
 • Бенве си е бенве
Одг: Фарбање
« Одговори #538 на: Февруари 14, 2019, 10:26:29 am »
Макс маер у Скопје меша и мислам ставаа у спреј

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5497
Одг: Фарбање
« Одговори #539 на: Февруари 14, 2019, 10:38:58 am »
тие ако мешаат топ, последно кога бев продаваа 6кг минимум прајмер со цинк :D