Автор Тема: Однос кон купувачите во салоните на автомобилските импортери  (Прочитано 53033 пати)

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1275
Како го прават тоа србите:
STARO–ZA-NOVO BENEFITI U HONDI
Staro za novo postaje sve popularniji način kupovine novog automobila, posebno kada je reč o zameni automobila bilo koje marke. Delta Automoto će kupcima nove Honde značajno olakšati i ubrzati proceduru kupovine uz obezbeđenje dodatnih vrednosti u okviru akcije.

Do 20. decembra kupci novog automobila mogu da izaberu i jedan od benefita:
-   Komplet zimskih točkova sa alu-felnama
-   700 eur vrednosti u dodatnoj opremi
-   Metalik boja
-   Kasko osiguranje
-   Do 10.000 eur beskamatnog kredita
-   Multimedijalni uređaj koji sadrži: Navigaciju sa licenciranim mapama Srbije i Evrope, HD Touch screen od 7“, HD kameru za vožnju unazad, Konekcije za USB i i-POD, DVD player, Slot za SD karticu, Bluethoot konekciju za mobilni telefon

Kupovina Honde u akciji staro za novo je izuzetno brza i jednostavna, jer kupca oslobađa svih zahtevnih obaveza, od oglašavanja do pregovora prilikom prodaje starog vozila. Hondino stručno osoblje pažljivim pregledom starog vozila utvrđuje trenutno stanje i daje ponudu za otkup uz najpovoljnije uslove za kupovinu novog vozila. Procenjena vrednost vozila predstavlja učešće, a ostatak, osim doplatom, klijent može da finansira putem lizinga ili kredita, po najpovoljnijim uslovima na tržištu.
Kupcima koji se odluče za finansiranje putem lizinga, Honda je obezbedila najatraktivniju kamatnu stopu na tržištu NKS 3.99%. U slučaju kupovine putem kredita na raspolaganju je beskamatno finansiranje do 10.000eur. Važno je napomenuti da u ovom slučaju nema troškova obrade kredita, kao ni troška u slučaju prevremene isplate kredita, a rata je fiksna tokom celog perioda otplate.

Honda Srbija poziva sve zainteresovane da posete prodajni salon u Omladinskih brigada 33a na Novom Beogradu ili da na broj telefona 011/2010 971 zakažu procenu svog vozila.


Поздрав до нашите увозници а богами и банки

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Клабери, дали и вие сте имале искуство од нашиве импортери каде што продаваат возила на акција а немаат тест-возило од истото, периодов гледам возила и не можам да разберам како воопшто сакаат да продадат возило а го немаат истото или слично со опрема за тестирање и као се рамнодушни на тоа. Неверојатно.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Каде конкретно?

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1275
Клабери, дали и вие сте имале искуство од нашиве импортери каде што продаваат возила на акција а немаат тест-возило од истото, периодов гледам возила и не можам да разберам како воопшто сакаат да продадат возило а го немаат истото или слично со опрема за тестирање и као се рамнодушни на тоа. Неверојатно.
МАКПЕТРОЛ

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Конкретно Аутомакедонија и новиот модел на Инсигнија, тек крај на Јуни некаде ќе имало тест возило а акцијата им трае до крај на Јуни :)

Go figure.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
МКар исто немаат тест од кецот, а продадоа еден куп такви. Навикнати сме да купуваме коли без да ги видиме, не е дека нешто ново е да нема тест возила.

Јас до сега ниту една нова кола не сум ја тестирал пред да ја купам и за среќа не сум промашил со изборот.

За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
До некаде се согласувам, ама и до некаде затоа што се купуваат така возила на непробано ги научивме да немаат тест возила :)
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Не викам дека е нормално да немаат, туку дека ние сме навикнати така, па и не ни е нешто чудно и си купуваме без тест.

Иначе се согласувам дека особено на модели кои се на акција и кои треба да се продадат во поголем број, импортерот мора да има тест возило.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Jimny

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 763
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
МКар исто немаат тест од кецот, а продадоа еден куп такви. Навикнати сме да купуваме коли без да ги видиме, не е дека нешто ново е да нема тест возила.

Јас до сега ниту една нова кола не сум ја тестирал пред да ја купам и за среќа не сум промашил со изборот.
ИСТО

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1041
После свртен еден круг оценките се вакви(1-5):
1. KIA - заинтересиран типот, љубезен, немаа тест возило од XCEED, објасна детално се за возилото, имаат лагер. 4/5
2.Hyundai MIdA-нељубезна, незаинтересирана, слабо познавање, верглаше ко да има научено на памет, цело време вртетше теотијата на Хенри Форд.(2/5)
3.Ford Mida-љубезен, немаа тест возило, ми вртеше приказни, сите модели се замена за Focus 4/5
4.VW,AUDI-љубезни, имаа тест возила, описи, заинтересирани за продажба, дури и special offer за старото возило ми понудиа 5/5
5.Seat,Skoda-исто од горе 5/5.
6.Toyota-од сите пати до сега о сум бил и сервиси и ова и она имаат чист 1. Не се ни потрудија да се доближат макар до мене (1/5)
7.BMW-Љубезни, отворени, понуди за тест возење. детално објаснавуње 5/5.
8.JAGUAR им кажав овде сум на шетање, не за купување, беа ептен ок. 5/5.
9.Citroen, онака види одбери си остај си пари и вози си. Ако сакаш. 2/5
10.Alfa, Jeep, ама знаеш.....ќе биде вака онака.....3/5
11.Fiat само шо не ми ги зеде парите од џеп, поубедливо неможе да биде. Секоја чест на момакот. (5/5)
12.Renault, Nissan, Dacia  од 1 до 5 ми е скалава ама ипак би им дал -1
13.Suzuki, љубезни, со понуда за тест возење со сите нишани(5/5)
14.Peugeot(систина) -ладен типот, нешо под нос збореше. Така шо знам. (2/5)
15.Opel(еуроимпекс, бившо мида) серозни дечки, ми изготвија и калкулација за кредит и сите работи. Буквално одлично 5/5

дополнително ме изненади GoldenCar ептен ок се дечките и љубезни и се. Е сеа проценката е таа што е на возилота, ама ЈБГ од тоа живеат.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10034
Девојката во Мида беше за Форд во 2019/2020.
Одлична, од  информации, предлози, понудена цена, па до 2 пати тест возење. Првиот пат буквално ме натера за тест возење (планирано ми беше друг пат поради теснец со време).
Да не рокнеше ковид сезоната џебот ќе ми беше исцеден :D

Отсутен Jimny

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 763
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13468
Девојката во Мида беше за Форд во 2019/2020.
Одлична, од  информации, предлози, понудена цена, па до 2 пати тест возење. Првиот пат буквално ме натера за тест возење (планирано ми беше друг пат поради теснец со време).
Да не рокнеше ковид сезоната џебот ќе ми беше исцеден :D

Не знам дали е истава што мене ми го нудеше Тусонот, ама жена змај.

Отидовме до таму да договарам ремап на 1.6 дизелот да биде под гаранција 😄

Ми е страв да влезам таму ќе ми ја земе Шкодата ќе возам Тусон 😅😅😅 (жена ми ќе ме напни повеќе де)

Отсутен smole

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2938
После свртен еден круг оценките се вакви(1-5):
1. KIA - заинтересиран типот, љубезен, немаа тест возило од XCEED, објасна детално се за возилото, имаат лагер. 4/5
2.Hyundai MIdA-нељубезна, незаинтересирана, слабо познавање, верглаше ко да има научено на памет, цело време вртетше теотијата на Хенри Форд.(2/5)
3.Ford Mida-љубезен, немаа тест возило, ми вртеше приказни, сите модели се замена за Focus 4/5
4.VW,AUDI-љубезни, имаа тест возила, описи, заинтересирани за продажба, дури и special offer за старото возило ми понудиа 5/5
5.Seat,Skoda-исто од горе 5/5.
6.Toyota-од сите пати до сега о сум бил и сервиси и ова и она имаат чист 1. Не се ни потрудија да се доближат макар до мене (1/5)
7.BMW-Љубезни, отворени, понуди за тест возење. детално објаснавуње 5/5.
8.JAGUAR им кажав овде сум на шетање, не за купување, беа ептен ок. 5/5.
9.Citroen, онака види одбери си остај си пари и вози си. Ако сакаш. 2/5
10.Alfa, Jeep, ама знаеш.....ќе биде вака онака.....3/5
11.Fiat само шо не ми ги зеде парите од џеп, поубедливо неможе да биде. Секоја чест на момакот. (5/5)
12.Renault, Nissan, Dacia  од 1 до 5 ми е скалава ама ипак би им дал -1
13.Suzuki, љубезни, со понуда за тест возење со сите нишани(5/5)
14.Peugeot(систина) -ладен типот, нешо под нос збореше. Така шо знам. (2/5)
15.Opel(еуроимпекс, бившо мида) серозни дечки, ми изготвија и калкулација за кредит и сите работи. Буквално одлично 5/5

дополнително ме изненади GoldenCar ептен ок се дечките и љубезни и се. Е сеа проценката е таа што е на возилота, ама ЈБГ од тоа живеат.

Ти останале уште:
1. Мерцедес
2. Волво
3. ОМО
4. Autowelt
5. Premium used
6. Делукс Куманово
7. Старт Демир Капија
8. Јосифовски Битола

Нека ме дополни некој ако нешто сум испуштил.

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
После свртен еден круг оценките се вакви(1-5):
1. KIA - заинтересиран типот, љубезен, немаа тест возило од XCEED, објасна детално се за возилото, имаат лагер. 4/5
2.Hyundai MIdA-нељубезна, незаинтересирана, слабо познавање, верглаше ко да има научено на памет, цело време вртетше теотијата на Хенри Форд.(2/5)
3.Ford Mida-љубезен, немаа тест возило, ми вртеше приказни, сите модели се замена за Focus 4/5
4.VW,AUDI-љубезни, имаа тест возила, описи, заинтересирани за продажба, дури и special offer за старото возило ми понудиа 5/5
5.Seat,Skoda-исто од горе 5/5.
6.Toyota-од сите пати до сега о сум бил и сервиси и ова и она имаат чист 1. Не се ни потрудија да се доближат макар до мене (1/5)
7.BMW-Љубезни, отворени, понуди за тест возење. детално објаснавуње 5/5.
8.JAGUAR им кажав овде сум на шетање, не за купување, беа ептен ок. 5/5.
9.Citroen, онака види одбери си остај си пари и вози си. Ако сакаш. 2/5
10.Alfa, Jeep, ама знаеш.....ќе биде вака онака.....3/5
11.Fiat само шо не ми ги зеде парите од џеп, поубедливо неможе да биде. Секоја чест на момакот. (5/5)
12.Renault, Nissan, Dacia  од 1 до 5 ми е скалава ама ипак би им дал -1
13.Suzuki, љубезни, со понуда за тест возење со сите нишани(5/5)
14.Peugeot(систина) -ладен типот, нешо под нос збореше. Така шо знам. (2/5)
15.Opel(еуроимпекс, бившо мида) серозни дечки, ми изготвија и калкулација за кредит и сите работи. Буквално одлично 5/5

дополнително ме изненади GoldenCar ептен ок се дечките и љубезни и се. Е сеа проценката е таа што е на возилота, ама ЈБГ од тоа живеат.

Ти останале уште:
1. Мерцедес
2. Волво
3. ОМО
4. Autowelt
5. Premium used
6. Делукс Куманово
7. Старт Демир Капија
8. Јосифовски Битола

Нека ме дополни некој ако нешто сум испуштил.

И сите кинези :D