Автор Тема: Вградување на MP3/WMA USB плеер на фабричко радио со можност за CD шаржер  (Прочитано 80558 пати)

Отсутен IvO

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1677
gojdo како е со звукот дали е квалитетен како cd или ?

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10888
  • 430i
Ете зошто го немало Гојдо :)

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
Браво ептен профи сработено

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Сеуште не го имам истестирано. Со обврски и активности сум, немам време да наснимам квалитетни MP3 па да судам.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен IvO

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1677
кога ќе испробаш кажи да не вади звук како MP3 модулаторот а не би требало  :) 

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6094
  • 69
Квалитетот на звукот е како оној на квалитетен аудио систем кога правиш споредба помеѓу ЦД квалитет и МП3 квалитет...Просто објаснето...
Со модулатор звукот е најлоша комбинација, односно нешто слична како онаа комбинација каде што се употребуваше аудио касета со кабелче за да се слуша ЦД :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
jaka rabota, nema sto...sale odlicno srabotena rabota...

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Со квалитетна MP3 компресија направена од оригинален диск не постои разлика забележлива за уво во споредба со оригиналот CD.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9208
  • Аstra la vista baby !
Квалитетна музика...
Google=>(името на песната)+zippyshare
Повеќето се со 320 квалитет

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6967
@ gOJDO

како го нарача ова чудо, и дали се беше ок со оглед на тоа дека странава е кинеска. И дали за испорака ти земаа дополнително пари или си беше вклучено во цената?

Поздрав

п.с. А „Докторот“ колку ти зема за монтажа. Ако е приватно пиши во ПП.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Па се компензиравме. Јас му малерисував по куќи, па за возврат ми го тури УСБ-то.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6967
Па се компензиравме. Јас му малерисував по куќи, па за возврат ми го тури УСБ-то.

мислев на МП3 емулаторот или што и да е, дали ти го порача или и тоа беше дел од компензацијата :D :)

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Го порачав од e-bay, 90 долари со шипинг и мипинг.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1447
  • no comment at the moment
Добра работа нема што. Педантно и квалитетно. Нешто слично направив и јас на моето фабричко радио во астрата т.е. го модифицирав. Го исклучив механизмот за касети и наместо конекторот за аудио главата ставив влез за надворешен аудио уред каде што го приклучив МP3 плеерот. Сепак беше полесно мала интервенција во радиото отколку 100Е за половно оригинално радио со CD кое сепак ќе немаше AUX влез. Е сега јес да нема USB ама за нула инвестиција е повеќе од добро :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Machi009

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
На Ауди А6 2004 ЦД Ченџерот за цедиња што е сакам да го извадам, но ми требаат некој специални џинџири минџири за таа намена, кај можам да ги купам во Македонија тие... ова се тие фала однапред.