Автор Тема: Tuning cars  (Прочитано 54256 пати)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9202
Одг: Tuning cars
« Одговори #270 на: Септември 17, 2014, 20:14:59 pm »
незнам за форд ама на хондана знам што ќе и направам со 20 бона

K24 supercharged
со се потребно и башка тракатанци мање више 550-600 коња
ќе биде прописно daily ќе нема навигација кожи и тако даље али голфот секогаш ќе го гледа ауспухот или било кое друго прилично ново ауто од 20 бона


Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4198
Одг: Tuning cars
« Одговори #271 на: Септември 17, 2014, 20:50:22 pm »
Тргни од Струмица до Скопје преку Штип и ќе видиш колку е уствари "daily".
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9202
Одг: Tuning cars
« Одговори #272 на: Септември 17, 2014, 23:33:14 pm »
ќе изгубам 20мин на штелување коиловери :D

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2720
Одг: Tuning cars
« Одговори #273 на: Септември 17, 2014, 23:49:19 pm »
ќе изгубам 20мин на штелување коиловери :D
И пак пред тебе ке стигнам .... :D

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9202
Одг: Tuning cars
« Одговори #274 на: Септември 17, 2014, 23:55:26 pm »
доста правење бајрами на мозок :D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: Tuning cars
« Одговори #275 на: Септември 19, 2014, 14:11:40 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: Tuning cars
« Одговори #276 на: Декември 10, 2014, 19:41:00 pm »

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7374
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Tuning cars
« Одговори #277 на: Декември 10, 2014, 19:44:16 pm »
По бандажот прошируван и карго дека е, ми стана сомнително возило.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: Tuning cars
« Одговори #278 на: Декември 10, 2014, 19:47:31 pm »
Не се проширувани, Тие се 15 инчните "челични" од Citroen C5 ;)

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 889
Одг: Tuning cars
« Одговори #279 на: Декември 11, 2014, 00:09:17 am »
а не е нешто кизнај колку јак мотор, максимум 211коња е ако е стандард

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: Tuning cars
« Одговори #280 на: Декември 11, 2014, 00:12:59 am »
Малце се 211 коња во Партнер?

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 889
Одг: Tuning cars
« Одговори #281 на: Декември 11, 2014, 07:18:04 am »
сака барем уште 60тина коња за да се долови поентата

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
Одг: Tuning cars
« Одговори #282 на: Декември 11, 2014, 18:31:45 pm »
Баш 60-тина? :D Зошто не 90? :D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: Tuning cars
« Одговори #283 на: Декември 16, 2014, 17:17:06 pm »

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6208
Одг: Tuning cars
« Одговори #284 на: Декември 16, 2014, 17:20:12 pm »
Го јадела немиен сеа мијатата :D