Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1179368 пати)

Отсутен InSides

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 857
  • ...кад звизде шурикени.
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5820 на: 17 Август 2018, 19:20:07 pm »
Лукоил чинам е само на другата страна - кога доаѓаш пд Грција...

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3444
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5821 на: 17 Август 2018, 20:38:34 pm »
Отворија нова во правец накај грчка

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1721
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5822 на: 17 Август 2018, 21:30:30 pm »
Arno vika Busav, ima otvoreno i od drugata strana. Vrie srbi i gi polnat kolite duri ne pocni da pretekuva :)

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5823 на: 17 Август 2018, 21:55:21 pm »
Дечки препорака за добро место во Банско, дајте неколку варијанти. Годинав не бев на одмор па малце да пуштам мозок на пазење 3-4 дена.

Отсутен smole

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2938
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5824 на: 17 Август 2018, 21:59:41 pm »
Од автопат за накај ГР се симињаш накај Гевгелија и на прва раскрсница десно. ДруганМП после 3та патарина узпат нема.

Реновираната МП е на влез во МК.

Отсутен Bender

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 98
  • GSM Servicer
    • Premier Сasual Dating - Real-life Females
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5825 на: 17 Август 2018, 22:05:28 pm »
Дечки препорака за добро место во Банско, дајте неколку варијанти. Годинав не бев на одмор па малце да пуштам мозок на пазење 3-4 дена.

На 387ма страна од темава имаш добри препораки од мене и Никола ;)
јас немам многу искуство по хотели, затоа што 98% од времето што сум го поминал таму ми е во Royal Bansko ApartHotel но сепак моја препорака ако сакаш природа и бесплатен паркинг, се што е погоре од Кемпински е добро, ефтино и изолирано од галами, хаос и гужви доколку фаќаш празник, последниот викенд од Август се Бански оперски вечери и доаѓаат гужви башка си склапаат со 28ми Август и бугарите, да така моја препорака ако сакаш мозокот на пасење да ти биде како што и напоменав во моето мислење, карши разлог има 4-5 хотелчиња во Пиринг Голф ресортот, негативно е што немаш продавница (треба до Разлог - лидл ти е на 3 мин возење или до Банско да идеш за "ноќен живот").
Јас ќе сум таму 2-6ти Септември, па ако се собереме поќе форумџии може банска собиранка :D пошо глеам и други спомнаа за банско дека им е фаворит да оладат. Според Букинг - http://www.booking.com/Share-aCyOR6 за ич пари се шиткаат :)
« Последно менување: 17 Август 2018, 22:12:52 pm Bender »

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5826 на: 18 Август 2018, 10:05:01 am »
Ne mi e strav od guzva. Mada se mislam i so motor da spukam, mi se vozi nagore nakaj Banderiska..

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Отсутен Bender

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 98
  • GSM Servicer
    • Premier Сasual Dating - Real-life Females
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5827 на: 18 Август 2018, 23:49:21 pm »
Ne mi e strav od guzva. Mada se mislam i so motor da spukam, mi se vozi nagore nakaj Banderiska..

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Јас би одбрал со автомобил лежерно до Банско, а потоа да си ренташ атв или крос ако сакаш таков адреналин :)

интересен апдејт со моите планови за одмор, се откажавме од кефалонија и решивме на Лефкада 7 ноштувки, имаше една вила која ми фати уште од старт мерак поради просторните соби поточно спална + дневна + кујна и пола дворче е твое и цело време на букинг нешо беше 630/620еур, пред 2 дена ми се појавуе за 493еур и веднаш букирам, пошо имам некои акаунти премиум мембер, фрекнвет травелер и букинг и виз имаат соработка автоматски ми се префрлаат после завршување на престојот 49еур во визер кредити што ми излегува за помалку од 450еур 8 дена одмор на Лефкада во Цукаладес. Типот ме контактира на фб и ми нуди, ако ја откажам резервацијата и си платам во кеш ќе ми даде подобар апартман, попуст и ако сакам + уште еден ден да останам во истата цена или 50еур попуст т.е. а 440еур :)
се разбира дека прифатив и знам дека е криминал и државата живее од тие такси и даноци.



да така, некад е убаво да чекате и 90'та минута :)


останатиот дел од одморот ќе ми е 3 дена Паксос и кајакарење до АнтиПаксос или ако не го решам проблемот со траект, Сивота/Пердика/Парга/Врахос па од таму да си рентам глисер за до пакси/антипаксос што ми изгледа порационална и финансиски едноставна опција и 3-5 дена Банско/Софија за да одморам од одморот.

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5828 на: 18 Август 2018, 23:53:46 pm »
Rental li nekoj atv, sto pari e?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Отсутен Bender

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 98
  • GSM Servicer
    • Premier Сasual Dating - Real-life Females
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5829 на: 19 Август 2018, 00:05:50 am »
Rental li nekoj atv, sto pari e?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Зависи од сезона, ден, гужва и како ќе е расположен чобанот. 40/45еур им се регуларно, мене ми има успеано до 30еур да стигнам :)
имаат и појаки од по 3-500 кубика, тие се накај 80/90еур и рентот им е нешто као од 9/10 до 18ч.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5830 на: 19 Август 2018, 00:06:22 am »
Фала на двајцата. ОКТА ми е сомнителна, затоа...

Окта има поквалитетно гориво од МП. МП изгледа има најслабо гориво во моментов.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5831 на: 19 Август 2018, 14:34:49 pm »
Која окта? Дека окта нема нивни пумпи, дали мислите на пример оваа кај лептокарија таа е Пуцко петрол.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4628
  • Passat B8
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5832 на: 19 Август 2018, 16:16:43 pm »
okta ima sopstveni b. pumpi, no ne se site nivna sopstvenost... celta na muabetot e kvalitetot na gorivoto ne sopstvenickata struktura na b. pumpi... :)
inaku i jas probuvam Okta nekoe vreme no bidejki celo leto so kolava nemam praveno poozbilna kilometraza i seuste nemozam da odlucam izmegu Okta i MP...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5833 на: 20 Август 2018, 00:30:45 am »
Ne mi e strav od guzva. Mada se mislam i so motor da spukam, mi se vozi nagore nakaj Banderiska..

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Јас би одбрал со автомобил лежерно до Банско, а потоа да си ренташ атв или крос ако сакаш таков адреналин :)

интересен апдејт со моите планови за одмор, се откажавме од кефалонија и решивме на Лефкада 7 ноштувки, имаше една вила која ми фати уште од старт мерак поради просторните соби поточно спална + дневна + кујна и пола дворче е твое и цело време на букинг нешо беше 630/620еур, пред 2 дена ми се појавуе за 493еур и веднаш букирам, пошо имам некои акаунти премиум мембер, фрекнвет травелер и букинг и виз имаат соработка автоматски ми се префрлаат после завршување на престојот 49еур во визер кредити што ми излегува за помалку од 450еур 8 дена одмор на Лефкада во Цукаладес. Типот ме контактира на фб и ми нуди, ако ја откажам резервацијата и си платам во кеш ќе ми даде подобар апартман, попуст и ако сакам + уште еден ден да останам во истата цена или 50еур попуст т.е. а 440еур :)
се разбира дека прифатив и знам дека е криминал и државата живее од тие такси и даноци.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

да така, некад е убаво да чекате и 90'та минута :)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

останатиот дел од одморот ќе ми е 3 дена Паксос и кајакарење до АнтиПаксос или ако не го решам проблемот со траект, Сивота/Пердика/Парга/Врахос па од таму да си рентам глисер за до пакси/антипаксос што ми изгледа порационална и финансиски едноставна опција и 3-5 дена Банско/Софија за да одморам од одморот.
Другар фрлен си у бубањот на динамичен ремаркетинг, затоа сите параметри ти се менуваат секојдневно. Букинг и визер имаат добар психолошки профил направено на купувачите и знаат како да играат.

Отсутен lans

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #5834 на: 20 Август 2018, 00:45:42 am »
turcija, antalija, aurora.
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020