Автор Тема: GPS uredi, mapi itn.  (Прочитано 187388 пати)

Присутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3811
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #960 на: 28 Јули 2017, 12:22:05 pm »
Не дека се убив од патување, ама каде и да сум бил последниве 3-4 години сум бил со навигација на телефон. Со неколку различни телефони (од средна класа - HTC Windows Phone 8s, HTC Sensation, Xperia T3, Xperia M4 Aqua, Lumia 640, Samsung J3 2016 па и Alcatel Idol 4 моментално), ама секогаш со CoPilot апликација. Не сум имал никаков проблем со барање нова рута, или конектирање, а ниту со прегревање батерија и слично...

Нема никакви компликации околу тоа. Апликацијата ја имаш, местиш рута, и тераш. Потребен ти е држач и пунач за телефонот, и тоа...

Само битно е да се каже дека не патувам заради работа, туку чисто за задоволство. Кога патувањето би ми било "секојдневие" и поголем процент ради работа, би купил навигација дефинитивно.
« Последно менување: 28 Јули 2017, 12:27:39 pm KaZaN »

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4029
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #961 на: 29 Јули 2017, 07:57:04 am »
За на одмор секако дека телефон брка работа,но на прва потреба да се вози низ град како Солун на пример,кога ќе почне да губи сигнал и ќе треба да вртиш круг два до точката каде си сакал да отидеш,ќе посакаш да си имал гпс уред,да не губиш време за џабе.

Отсутен salt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 288
  • Opel Astra fan
    • Blog Za Mkd muzika I iOS aplikacii
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #962 на: 01 Август 2017, 16:45:40 pm »
Никогаш у солун не ми губел сигнал (2-3 различни телефони) и тоа IGO i Navigon. Na igo-to poubavo mi e menito i pozivopisni kartite.

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк


Присутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3811
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #963 на: 01 Август 2017, 17:57:57 pm »
Исто така. Ни во Солун, ни во Белград, па еве моментално сум во Бугарија - па немав никаков проблем у Софија, нити во местава на море што се. Лани пола Албанија ја извозев, вклучувајќи ја и Тирана, исто така без проблеми.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5397
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #964 на: 01 Август 2017, 18:25:26 pm »
Kazan na copilotot treba internet koga si vo stranstvo ili samo gps?

Присутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3811
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #965 на: 02 Август 2017, 00:05:30 am »
Si imas simnato mapi. Nema potreba od internet. Samo GPS.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #966 на: 02 Август 2017, 10:27:37 am »
Best Offline Navigation Apps for iPhone 7, 6S, 6, 5, 5C & 5S



https://www.unlockboot.com/best-offline-navigation-apps-for-iphone-6-plus-6-5-5c-5s/
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #967 на: 02 Август 2017, 11:40:28 am »
Ова исто како германската бекер навигација.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен salt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 288
  • Opel Astra fan
    • Blog Za Mkd muzika I iOS aplikacii
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #968 на: 02 Август 2017, 15:30:13 pm »
Личи на IGO primo

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк

Отсутен darkomic

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 382
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #969 на: 21 Октомври 2017, 09:10:25 am »
Јас го користам навигатор. Добар е единствено ги нема сите улици, особено во помалите градови. Ама кога ќе ја одбериш дестинацијата нема проблем. Google maps  е подобар, ги има сите улици, ја кажува моменталната состојба на патот ама троши интернет.
Навигаторот е добар за на автопат ама нема информации за работи на патот и затворени улици. Минатиот пат заглавивме во Белград затоа што центарот е раскопан па моравме да вртиме лево десно ама затоа брзо менува рути. Исто така едвај излеговме од Сента кога одевме кон Панчево оти автопатот беше затворен. Инаку никогаш ни нема изгубено сигнал дури ни во пустелии како патот од Сокобања до Свилајнац преку Ртањ. Таму всушност и го тестиравме.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5223
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #970 на: 21 Октомври 2017, 19:22:49 pm »
Сигнал не се губи во пустелии, туку во градови со високи згради од двете страни на патот, и во тунели. И не е муабетот само колку лесно уредот го губи сигналот, туку колку бргу го „фаќа“ после губењето (на пример, во тунел секој ГПС ќе изгуби сигнал).

Отсутен lans

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #971 на: 21 Октомври 2017, 20:13:44 pm »
jas do atina izvozev so google offline maps. posle simnav offline mapa za krit. i pravev sporedba staveni garminot i telefonot(nexus 6P) za vreme navigiranje. nema razlika.
znaci mozes da simnes 700km delnica skopje-atina offline. makedonija kompletna ja fakja na offline mapa
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен BraneMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 899
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #972 на: 21 Октомври 2017, 22:12:37 pm »
Дечки што да извадам за навигација за Ауди а4 2005 на ЦД. Никогаш не сум правел навигација и незнам како иде. Ако е лесно само да се извадив и да се сними на ЦД да пробам.



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Отсутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5627
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #973 на: 16 Мај 2018, 21:18:55 pm »
Момци зедов на половно Бецкер 43 навигација,ја зедов со демек со расипан полнач но уствари не сака да стартува,доага до сликата и се исклучува,кога ја ставам на пц ја наога мемиријата,за фрлање или може да се среди?


Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk


Отсутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5627
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #974 на: 17 Мај 2018, 17:07:25 pm »
Момци зедов на половно Бецкер 43 навигација,ја зедов со демек со расипан полнач но уствари не сака да стартува,доага до сликата и се исклучува,кога ја ставам на пц ја наога мемиријата,за фрлање или може да се среди?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
Никој а?

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk