Автор Тема: Servis Mazda Skopje  (Прочитано 45601 пати)

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3120
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #15 на: 09 Февруари 2013, 11:53:03 am »
problem so vakumite na istiot motor sto go kaza ti[ ova e samo eden ]za da ne recat drugite deka sum pristrasen  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #16 на: 09 Февруари 2013, 11:59:33 am »
Можеби во лабораториски услови и не се расипува. Ама ние не возиме во лабораториски услови.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #17 на: 09 Февруари 2013, 12:07:55 pm »
Првооо, ниту еден сервис не пропаднал дека не се расипуваат коли. Во најмала рака од потрошни делови подобро се живее отколку од поправки. Секој сака уље и плочки за кочници да менува, најслатка парица е тоа. Ќар и од деловите и од работната рака.

Второоо, мазда се расипува доволно, па еве и да не се расипува, од негрижа и од сообраќајки ќе се јави потреба од порпавање на истите.

Така да, ова Бугар што го збори е жива глупост и нема врска со реалност. „Мазда“ сервисот кај нас пропадна пошто толку беа моќни и толку знаеа за бизнис водење. Не затоа што не се расипувале маздите.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен smole

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2938
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #18 на: 09 Февруари 2013, 12:22:27 pm »
Македонците кои имаат Мазда на овластен сервис ги носат во Ниш или Софија.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3120
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #19 на: 09 Февруари 2013, 12:26:46 pm »
Првооо, ниту еден сервис не пропаднал дека не се расипуваат коли. Во најмала рака од потрошни делови подобро се живее отколку од поправки. Секој сака уље и плочки за кочници да менува, најслатка парица е тоа. Ќар и од деловите и од работната рака.

Второоо, мазда се расипува доволно, па еве и да не се расипува, од негрижа и од сообраќајки ќе се јави потреба од порпавање на истите.

Така да, ова Бугар што го збори е жива глупост и нема врска со реалност. „Мазда“ сервисот кај нас пропадна пошто толку беа моќни и толку знаеа за бизнис водење. Не затоа што не се расипувале маздите.
   taka e drugar odlicno kazano i objasneto

Отсутен bobii

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #20 на: 10 Февруари 2013, 23:24:25 pm »
druze nosi ja kaj ace vo dracevo ima servis zvoni mu ti ostavija brojce i nemaj gajle covekot e car bratuced mi gi nosi i dvete koli kaj nego ima mazda2 i mazda6 :D

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2746
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #21 на: 10 Февруари 2013, 23:59:06 pm »
Од колега мој знам дека со сигурност МиДа ќе го превземат сервисирањето на Мазда и дека веќе го работат али неофицијално бидејки типот што ја држеше мазда имал некој договор дека е овластен сервисер уште незнам колку години и им бара многу пари на мида за да има ја "продаде" лиценцата. Моментално мида се расправаат директно со мазда на оваа тема и најверојатно многу наскоро ќе превземат а знам и дека веќе ги работат а мислам дека ставаат печати во книшка и дека се ке биде регуларно наскоро. Е сега друго е колку се МиДа добри како сервис...

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3120
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #22 на: 11 Февруари 2013, 17:31:36 pm »
druze nosi ja kaj ace vo dracevo ima servis zvoni mu ti ostavija brojce i nemaj gajle covekot e car bratuced mi gi nosi i dvete koli kaj nego ima mazda2 i mazda6 :D
kako sto ti predloziv i jas

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #23 на: 13 Февруари 2013, 10:03:30 am »
MIDA не е овластен сервис на Mazda.
Јас мојата Mazda ја носам на сервис во Аутопрестиж(т.е. кај Маршер кој е сопственик на сервисот) уште пред  Аутокомерц да заминат во вечните ловишта. Маршер има одличен сервис, стручен персонал, професионален и фер однос и секому го препорачувам без оглед на брендот на возилото.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #24 на: 13 Февруари 2013, 11:36:05 am »
Marsher e zakon. Covekot si go biva. Daleku mi e ama bi otisol da go vidam.

Отсутен DeCrecy

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 16
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #25 на: 07 Април 2013, 18:40:52 pm »
Ја однесов Маздата кај Аце во Драчево на редовен сервис.
Се разбира доста од Мазда ми кажа доста финти и трикови што ќе се најдат.
Цените му се сосема ок и користи оригинално уље и филтри плус не наплаќа за работна рака.
Се на се одличен сервис за Мазда, фала на инфото дечки.
 

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #26 на: 07 Април 2013, 18:45:04 pm »
Kaко мислиш не наплаќа за услугата?

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #27 на: 07 Април 2013, 18:59:16 pm »
Така, си пресметува во маслото и филтрите. ;D

Отсутен DeCrecy

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 16
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #28 на: 09 Април 2013, 21:11:36 pm »
Kaко мислиш не наплаќа за услугата?

Во Мазда официјалниот сервис имаше цена на уље и филтри + 1200 денари работна рака,
кај Аце ги нема тие + 1200 денари :)

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #29 на: 09 Април 2013, 22:54:17 pm »
Така, си пресметува во маслото и филтрите. ;D

Не по шија по врат !! :D