Автор Тема: Кога да се очекува следен собир ?!?!  (Прочитано 36005 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9660
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #360 на: Октомври 29, 2019, 10:16:20 am »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #361 на: Октомври 29, 2019, 10:42:11 am »
Је*еш ударна штрафилица.. женска штикла му е  мајката.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4104
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #362 на: Март 15, 2020, 13:12:36 pm »
@ZeroSignal ајде види деновиве да се организираме за еден собир, додека сме послободни :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9660
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #363 на: Март 15, 2020, 20:36:15 pm »
може на дебарско, па да седнеме кај мијаците на плескавици

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3210
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #364 на: Март 15, 2020, 22:03:13 pm »


Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4104
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #365 на: Март 16, 2020, 00:20:44 am »
може на дебарско, па да седнеме кај мијаците на плескавици
Ооооодлична идеја.


Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 521
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #366 на: Март 16, 2020, 20:34:11 pm »
може на дебарско, па да седнеме кај мијаците на плескавици
И по некое пиво, Корона најдобро