Автор Тема: Кога да се очекува следен собир ?!?!  (Прочитано 41335 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4437
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #345 на: Септември 19, 2019, 08:46:11 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Па вие алфисти најдовте да се жалите, барем редовно се дружите кај Жаре.

Ние со голфовите што да кажеме....


.... секој у свој сервис иде не може да се погодиме.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #346 на: Септември 19, 2019, 10:22:32 am »
Дали одговара 29.09.2019, Недела?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47134
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #347 на: Септември 19, 2019, 10:25:08 am »
The Distinguished Gentleman's Ride
29th September 2019 Worldwide
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38258
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #348 на: Септември 19, 2019, 10:28:21 am »
не сме ние за тој собир

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #349 на: Септември 19, 2019, 10:29:00 am »
Да, но наши членови ќе учествуваат.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38258
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #350 на: Септември 19, 2019, 10:36:25 am »
Не се они за нашиот собир... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9930
 • Архитект
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #351 на: Септември 19, 2019, 11:08:43 am »
Во Битола така?

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #352 на: Септември 19, 2019, 11:44:37 am »
Која Битола море сите сте Скопје дојдени, еден кабадаја нема останато Битола. Пензионери само има Битола и тие програмерите шо се од сектата.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9930
 • Архитект
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #353 на: Септември 19, 2019, 12:03:46 pm »
Да прошетате малку. Да не речите не ве викаме Битола.

Да видите Бомбата кај е.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9796
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #354 на: Септември 19, 2019, 12:23:11 pm »
Дали одговара 29.09.2019, Недела?

нема одговара не одговара
пиши датум/саат/место, кој дојде дојде, инаку стално на некој нема да му одговара

еве нека не биде џент’лс викендот, ама нека биде пред да се мењава зимски сет :)

Отсутен Knight_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1111
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #355 на: Септември 20, 2019, 23:11:01 pm »
А вожња или тука ск негде ? :)
Можеби и јас би дошол ако сум слободен иако скоро никој не знам  :-[

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6495
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #356 на: Септември 20, 2019, 23:58:26 pm »
Ве чекам во Берлин таман Стратро и Дени ќе дадат подршка против џиповите.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9796
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #357 на: Септември 21, 2019, 00:15:13 am »
Бар на пола пат да се сретнеме, кај Предејане

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6495
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #358 на: Септември 23, 2019, 00:24:47 am »
Бар на пола пат да се сретнеме, кај Предејане
Ќе јадеме плескавица.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2148
 • Шалабајзер
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #359 на: Септември 23, 2019, 18:20:38 pm »
Да прошетате малку. Да не речите не ве викаме Битола.

Да видите Бомбата кај е.


Тостот и чизбургерот се врх

Бар на пола пат да се сретнеме, кај Предејане
Ќе јадеме плескавица.

Хммм, сендвичето со шунка и кајмакSent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)