Автор Тема: Кога да се очекува следен собир ?!?!  (Прочитано 41333 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #330 на: Април 10, 2012, 12:25:47 pm »
Муабетот за собир падна вчера, и ќе биде наскоро. :)

Отсутен sase07

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 547
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #331 на: Април 10, 2012, 12:45:47 pm »
Муабетот за собир падна вчера, и ќе биде наскоро. :)
yes

Отсутен Bojan j

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2856
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #332 на: Април 10, 2012, 14:06:41 pm »
Јас предлагам едно масивно кршење со јајца...КарКлуб Велигден едишн!

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6908
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #333 на: Април 10, 2012, 14:15:22 pm »
Јас предлагам едно масивно тркање со јајца...КарКлуб Велигден едишн!

;)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #334 на: Април 11, 2012, 00:43:17 am »
Муабетот за собир падна вчера, и ќе биде наскоро. :)

:) !

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31392
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #335 на: Април 11, 2012, 10:43:17 am »
Јас ја предложив оваа дестинација и сеуште ја предложувам:

http://maps.google.com/maps?saddr=42.069569,21.299625&hl=en&sll=42.069211,21.301192&sspn=0.003516,0.008256&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=18&z=18

12 километри од соборна црква. Местото изгледа нерамно ама така е поради тоа што се истурени ситни камчиња. Тука 2001-ва година беше артилериско гнездо сега е пикник место. Може овде да се ставиме со колите и да опнеме и скара дури. Петем има многу убави места за сликање и шетање.

Што викате?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38258
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #336 на: Април 11, 2012, 11:26:51 am »
Ја викам дека по тој пат спуштено ауто не иде :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31392
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #337 на: Април 11, 2012, 11:28:39 am »
Патот е добар, само качувањето на тумбата ќе биде проблем...

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9998
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #338 на: Април 11, 2012, 11:49:09 am »
Епа таму да биде собирот, пред тумбата ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2505
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #339 на: Април 11, 2012, 12:08:06 pm »
Дајте само да не биде на 21 или 29 :D, не сум тука тој период а ептен ми се иде на собир.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #340 на: Април 11, 2012, 12:08:55 pm »
Имаше некој таков предлог, али ради трките што се одржуваат тој викенд, најверојатно ќе биде после први Мај, натенане.

Отсутен Тања ˚͜˚

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 87
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #341 на: Април 11, 2012, 13:48:22 pm »
Top e terminot posle 1vi Maj, uste lokacijata da se najde ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5886
 • 69
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #342 на: Април 11, 2012, 14:14:27 pm »
Јас ја предложив оваа дестинација и сеуште ја предложувам:

http://maps.google.com/maps?saddr=42.069569,21.299625&hl=en&sll=42.069211,21.301192&sspn=0.003516,0.008256&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=18&z=18

12 километри од соборна црква. Местото изгледа нерамно ама така е поради тоа што се истурени ситни камчиња. Тука 2001-ва година беше артилериско гнездо сега е пикник место. Може овде да се ставиме со колите и да опнеме и скара дури. Петем има многу убави места за сликање и шетање.

Што викате?

Ти да не те платија овие од АРМ да расчистуваш мински полиња...Ебате тоа...
У бившо митралеско гнездо да сме оделе...
Ако не да идеме до околните шуми у Сребреница...Шансите да нагазнеме на мина, такозвана паштета се многу многу поголеми него овде...

ц ц  ц
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6388
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #343 на: Април 16, 2012, 13:38:04 pm »
Јас ја предложив оваа дестинација и сеуште ја предложувам:

http://maps.google.com/maps?saddr=42.069569,21.299625&hl=en&sll=42.069211,21.301192&sspn=0.003516,0.008256&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=18&z=18

12 километри од соборна црква. Местото изгледа нерамно ама така е поради тоа што се истурени ситни камчиња. Тука 2001-ва година беше артилериско гнездо сега е пикник место. Може овде да се ставиме со колите и да опнеме и скара дури. Петем има многу убави места за сликање и шетање.

Што викате?

Не знам дали сте биле накај Кучково, местово за 1ви/2ри мај е преполно... зеленило, ливади, скара ова она, мислам дека е топ :)

п.с. за скара не знам баш кој би ја спремал, ќе треба мноооогу месо ;D ;D ;D


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9796
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #344 на: Септември 19, 2019, 08:31:56 am »