Автор Тема: Постбожиќно кафе?  (Прочитано 6504 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #15 на: Јануари 05, 2011, 10:38:42 am »
Во интерес на успешно собирање и наоѓање (со други зборови, да не се бркаме ко муви без глава), договорено е следното:

Збирно место: Паркингот пред спортската сала Борис Трајковски (страната пред главниот влез).
Збирно времe: 08.01.2011 (сабота), 11:45 - 12:00. Гледајте да бидете на време, ќе причекаме уште некој минут ако треба.


Откако ќе се збереме, и ќе си ги измериме во врска со колите, идеме накај Лептокарија на кафе/чај/пиво. Позади Лептокарија би требало да најдеме место за паркирање.

Точки на дискусија:
- Коли
- Квалитетот на изедените новогодишни сарми.
- Квалитетот на божиќниот ручек.
- Некои неофицијални објави во врска со клубот.
- Колку е ладно надвор.

Забрането за дискусија:
- Бензин вс Дизел. :)

Се гледаме!
« Последно менување: Јануари 05, 2011, 11:12:54 am zeroSignal »

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #16 на: Јануари 05, 2011, 11:11:27 am »
А датум?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #17 на: Јануари 05, 2011, 11:13:04 am »
Добро де. :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #18 на: Јануари 07, 2011, 19:07:28 pm »
Дечки, уште едно потсетување за утре. Ве очекуваме во поголем број, да се запознаеме и да се подружиме. Очекуваме интересни коли, и одлична дружба!

Отсутен 0k0

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #19 на: Јануари 09, 2011, 17:52:42 pm »
Дечки супер сте прошле, супер се сликите, јас неможев да дојдам, оправтано :) Следниот пат!

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #20 на: Јануари 09, 2011, 19:16:22 pm »
Поздрав дечки. Жал ми е што неможев да бидам присутен. Се глеаме на нареден собир. Дајте уште од сега термин за да можеме да се координираме.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25474
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #21 на: Јануари 09, 2011, 19:50:59 pm »
Следниот (официјален) собир ќе биде кон средината на следниот месец, да кажеме (од рукав) 12ти Фебруар.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #22 на: Јануари 10, 2011, 21:01:57 pm »

Забрането за дискусија:
- Бензин вс Дизел. :)

e зато не дојдов ;)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Постбожиќно кафе?
« Одговори #23 на: Јануари 11, 2011, 08:08:22 am »
LosiPatista, добро си сторил. Ако нема караница за Бензин vs Дизел тогаш стварно е глупо да се собираат луѓето во живо, поготово кога постојат такви социјални инструменти како форумите, фејсбук и слично.

И јас не дојдов поради истата таа таа причина ;)
Ум шо идит отпосле не јет ум!