Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3728085 пати)

Отсутен Bokica

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1470
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9600 на: 28 Март 2015, 02:48:29 am »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1545979 Audi a5 sportback 2.0tdi 2011 год. Не е ова форумско?

Да , некој го имаше претставено , не ми текнува точно кој член
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6429

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9602 на: 28 Март 2015, 09:28:58 am »
Дали алфа 147 која има проблем со предница и задница т.е подвозје се оправа за малку или треба повеќе пари?Има една од другар на братучед.Човеков е ептен ок и сакам да му завршам работа бидејќи е во некоја криза.Имам идеја Истата да си ја оправам и да си ја возам низ град како второ возило.Ќе помине ли со половни делови или мора да се стават нови?
Однеси ја кај Жарко, нека ја прегледа, ќе ти каже што треба да се смени и ќе ти каже цени.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3768
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9603 на: 28 Март 2015, 10:19:06 am »
Дали алфа 147 која има проблем со предница и задница т.е подвозје се оправа за малку или треба повеќе пари?Има една од другар на братучед.Човеков е ептен ок и сакам да му завршам работа бидејќи е во некоја криза.Имам идеја Истата да си ја оправам и да си ја возам низ град како второ возило.Ќе помине ли со половни делови или мора да се стават нови?
Однеси ја кај Жарко, нека ја прегледа, ќе ти каже што треба да се смени и ќе ти каже цени.

Има и репарирани делови кои ако е за мала километража може и да поминат како задоволителна алтернатива. Жаре секако има добар извор.

Отсутен Dimitar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 444
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9604 на: 28 Март 2015, 16:33:02 pm »
Дали алфа 147 која има проблем со предница и задница т.е подвозје се оправа за малку или треба повеќе пари?Има една од другар на братучед.Човеков е ептен ок и сакам да му завршам работа бидејќи е во некоја криза.Имам идеја Истата да си ја оправам и да си ја возам низ град како второ возило.Ќе помине ли со половни делови или мора да се стават нови?
Однеси ја кај Жарко, нека ја прегледа, ќе ти каже што треба да се смени и ќе ти каже цени.
Дали алфа 147 која има проблем со предница и задница т.е подвозје се оправа за малку или треба повеќе пари?Има една од другар на братучед.Човеков е ептен ок и сакам да му завршам работа бидејќи е во некоја криза.Имам идеја Истата да си ја оправам и да си ја возам низ град како второ возило.Ќе помине ли со половни делови или мора да се стават нови?
Однеси ја кај Жарко, нека ја прегледа, ќе ти каже што треба да се смени и ќе ти каже цени.

Има и репарирани делови кои ако е за мала километража може и да поминат како задоволителна алтернатива. Жаре секако има добар извор.

Фала момци.Штом се вратам во мк одам кај Жарко

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9605 на: 28 Март 2015, 21:50:31 pm »
^^^ фала многу за линкот!

Филип што напраи со Куперот? Го бива ли?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Mercury

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 799
  • Т(д)ркач
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9606 на: 29 Март 2015, 19:05:10 pm »
Во план сум за 2-3 месеци да земам некоја кола за низ град до 1000-1200 евра бензинец над 96-97 година
Се мислам меѓу Голф 3,Астра,Корса,Поло,Пунто,Браво/а и др...Некој совет  :)

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9607 на: 29 Март 2015, 20:16:45 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1558667
момци да не ја знае некој хондава дечкото живее во ѓорче пред лазар болницата.Секаква информација е добредојдена
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен racingx

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 51
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9608 на: 29 Март 2015, 22:57:54 pm »
prasanje sakam da.kupam kola od bg i cwnata tamo e okolu 3750 evra stanuva zbor za honda civic 1.8 pisuva deka e 2007 god kolku bi kostale davacki tuka kataloski nova bese.nekade 18000 1,8 ivtec

Отсутен Bokica

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1470
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9609 на: 30 Март 2015, 01:11:56 am »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1558667
момци да не ја знае некој хондава дечкото живее во ѓорче пред лазар болницата.Секаква информација е добредојдена
Мислам 2100 и бараше , што е многу + зашто побогу има моно поинт плин ..?
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9610 на: 30 Март 2015, 01:29:37 am »
taka e plin so plocka i ja dava mnogu poeftino samo ne e kako na slikite,desnoto krilo e zakaceno ,ima staveno nikakvi folii na staklata, srs mislam deka svetese(sijaliceto sto e kaj obrtometarot ) vnatre mirisa na vlaga... vaka deluva stegnata edna spona desna samo treba da se smeni ama tipot mi e cuden prvo neznae deka kolata e 75hp vtoro ne bila na negovo ime mnogu bil duzen bila na nekoj drugar negov...
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9611 на: 30 Март 2015, 06:37:29 am »
Чудни некој продавачи по огласиве, 4-5 месеца пратам огласи никој не спушта цена, само обновуваат оглас и толку ...

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9612 на: 31 Март 2015, 09:51:50 am »
Ептен забега темава офтопик.

Да се вратиме на вистинската намена на темата.

Дали некој го знае ова Волво и има некакви информации за него.

http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1512168

Однапред сум благодарен за секоја споделена информација.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9613 на: 31 Март 2015, 11:15:23 am »
За Mini vs QQ муабетот продолжува тука.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10888
  • 430i
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #9614 на: 31 Март 2015, 14:44:15 pm »
Браво за огласов :)