Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 1957567 пати)

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10012
 • Архитект
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21390 на: Јули 30, 2020, 09:45:16 am »
Ford Mondeo 2010
2.0 tdci
180-190K km
5850 evropski

http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3661438

Изгледа сочувано. Освен воланот, друго на слики нема нешто оштетено.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17536
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21391 на: Јули 30, 2020, 11:15:38 am »
Колку е бучно на 120кмч?

Дали постои оглас на кола или мотор со прикладна цена за тоа што го нуди?
Апсолутно. Има ама доста брзо се продаваат повеќето.

Искрено 2 години немам видено возило со нормална цена на оглас.

Fiesta ST150 '06 за 2000 евра е прилично нормална цена за таа кола.

Ок беше цената ама сакам повисока класа на кола. А и грда е.
« Последно менување: Јули 30, 2020, 11:26:19 am DarthJe5us »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4558
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21392 на: Јули 30, 2020, 13:54:56 pm »
FIAT Seicento '00, 60.000 km.   ;)
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3624779

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4605
 • хаУс мајстор
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21393 на: Јули 30, 2020, 14:09:01 pm »
Па па па, колиште.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6923
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21394 на: Јули 30, 2020, 15:37:05 pm »
Za grev, dizel. Kako be im se kupuva vakvo kolishte dizel. Bljak

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3389
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21395 на: Јули 30, 2020, 15:59:25 pm »
Ако беше бензин, плин ќе требаше да му става. На тој луксуз внатре ќе му го дупеа ентериерот за да постават индикатор од 1 долар, за да можи пред коперација да му кажува со една боца колку км поминува.

Отсутен Rammlied

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 250
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21396 на: Август 01, 2020, 10:48:18 am »
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3661658&fbclid=IwAR18lMlXXSm38qMGhmYuZ5w2zJILjd3xRTWTqdO86A9AUgl3rvUKC77vx2g

Polo TSI 1.2. 75KW. Samo 106.000km pominati. Ne e uvezeno.

Ако се е во ред со колата/моторот, добра понуда...

Отсутен Vlado_78

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 224
  • Audi A4 1.8T quattro
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21397 на: Август 01, 2020, 13:56:01 pm »
Zdravo na site :)
Redovno ve citam(retko postiram) pa dojde vreme da ja menjam kolata so ponova.. pa da prasam.
 Nekoj da ne znae-ima dobra Audi A4 >2008god 2.0TDI?
Cenoven rang 9-11 000eur, sepak da ima oprema(LED, navigacija, tempomat....).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21398 на: Август 01, 2020, 14:03:36 pm »
Зарем има лошо Ауди? ;D ;D

Едно време имаше едно добро форумско Ауди, но не по таа цена :)


Отсутен Hardboy

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 99

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6923
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21400 на: Август 01, 2020, 15:28:51 pm »
Realni se kilomerrazite. Misla se lokalni vozila. Staro za novo ili test vozila.

Ne sum siguren deka Porsche uvezuva koristeni.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17536
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21401 на: Август 01, 2020, 17:32:24 pm »
За ценава јас би барал Леон 2.0 тди.

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1075
 • XSi
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21402 на: Август 03, 2020, 23:27:56 pm »
@Deni Еве го Јоцо со џипо

Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10012
 • Архитект
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21403 на: Август 04, 2020, 08:51:06 am »
https://dasweltauto.mk/?go=offer_detail&usedcarofferId=3631&sp=%26brandId%3D0%26modelId%3D0%26engine%3D%26priceStart%3D1%26priceEnd%3D6%26dateStart%3D2006%26dateEnd%3D2020%26runStart%3D-1%26runEnd%3D-1%26cubatureStart%3D%26cubatureEnd%3D%26powerStart%3D%26powerEnd%3D%26colorId%3D%26gearId%3D%26fuelId%3D0%26propulsionId%3D%26doorId%3D%26dcredit%3D%26warranty%3D%26cityId%3D0%26dealerId%3D%26isDealerauto%3D%26vtypeId%3D%26usedcarofferId%3D%26page%3D4#&gid=1&pid=1
i
https://dasweltauto.mk/?go=offer_detail&usedcarofferId=3629&sp=%26brandId%3D0%26modelId%3D0%26engine%3D%26priceStart%3D1%26priceEnd%3D6%26dateStart%3D2006%26dateEnd%3D2020%26runStart%3D-1%26runEnd%3D-1%26cubatureStart%3D%26cubatureEnd%3D%26powerStart%3D%26powerEnd%3D%26colorId%3D%26gearId%3D%26fuelId%3D0%26propulsionId%3D%26doorId%3D%26dcredit%3D%26warranty%3D%26cityId%3D0%26dealerId%3D%26isDealerauto%3D%26vtypeId%3D%26usedcarofferId%3D%26page%3D8
Што мислите дали се реални километрите? Овие возила се Демо или порше македонија прави увоз на половни?
ако некој има инфо од прва или втора рака може да ме контактира во порака бидејќи сум заинтересиран за купување на едно од возилава

Голф 7 1.6 со 126 000км за 11 000 еур. БРАВО!
Ако некој го смета ова за добра понуда, секоја чест.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47544
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21404 на: Август 04, 2020, 08:55:09 am »
Колку да биде? Рачунај дека е подобра кола од Golf7.5, и од Golf8, така да тоа е.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.