Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 1931254 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4050
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21255 на: Јуни 26, 2020, 17:45:58 pm »
Prodavase li nekoj na forumov Elantra?
Prijatel moj bara pa da preporacam.

@MarceCvarce да се јави на рапорт :)


Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5004
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21257 на: Јуни 26, 2020, 19:08:53 pm »
Ti si bil znaci.
Kolega od rabota ja merka pa ne bev siguren dali e taa.
On na reklama 5 mi pokaza.

Kazi mi tema vo vozila na clenovi imas?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6875
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21258 на: Јуни 26, 2020, 19:13:11 pm »
Ja imam i tamu oglaseno, na forum tema nemam nazalost.

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21259 на: Јуни 29, 2020, 16:35:36 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3621025
Ubava mecka, so ubav opis, dali vredi "expretite" na forumov ke procenat, da ne vlagam vo dolga diskusija kako so a6kata.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3382
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21260 на: Јуни 29, 2020, 17:23:09 pm »
Не,може за некој пензионер дојден од Швајцарија да вреди.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21261 на: Јуни 29, 2020, 17:29:17 pm »
Не,може за некој пензионер дојден од Швајцарија да вреди.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
За 4к евра гледав опел корса,пунто, астра и голф 5 1.9 (тедеи) .До тебе зависи дали сакаш да возиш лимузина и да се осеќаш како "пензионер" или наведените коли со никаква  опрема и да се осеќаш младо.
А да имаш и пандица за тие пари хех.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3382
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21262 на: Јуни 29, 2020, 17:55:37 pm »
Можеш панда а можеш и фиат крома од 2010 со фул опрема да возеш,убава вожна имаш...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1045
 • XSi
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21263 на: Јуни 30, 2020, 00:06:36 am »
Не,може за некој пензионер дојден од Швајцарија да вреди.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
За 4к евра гледав опел корса,пунто, астра и голф 5 1.9 (тедеи) .До тебе зависи дали сакаш да возиш лимузина и да се осеќаш како "пензионер" или наведените коли со никаква  опрема и да се осеќаш младо.
А да имаш и пандица за тие пари хех.

Со опел корса можам да се осеќам "младо" ако и само ако е опц, а таква ќе најдеш за 4к ама за едно 4-5 години од сега.
За корса 1.2 - купуем летна сандала,чарапа до колено, кошула по кратки напикана у панталони кренати над пупак и пун гас брале пичиш 60 кмх, путки се вртат по тебе вриштат по пат, ти се осеќаш ко да славиш полуматура ;D
ахх младост...
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21264 на: Јуни 30, 2020, 08:01:50 am »
Тој што ќе ја зема нека ја види уште еднаш листата на сменети делови, да не почни него после да му чкрипи, крцка, оти немал пари.  :-X

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3382
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21265 на: Јуни 30, 2020, 08:42:23 am »
Не,може за некој пензионер дојден од Швајцарија да вреди.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
За 4к евра гледав опел корса,пунто, астра и голф 5 1.9 (тедеи) .До тебе зависи дали сакаш да возиш лимузина и да се осеќаш како "пензионер" или наведените коли со никаква  опрема и да се осеќаш младо.
А да имаш и пандица за тие пари хех.

Со опел корса можам да се осеќам "младо" ако и само ако е опц, а таква ќе најдеш за 4к ама за едно 4-5 години од сега.
За корса 1.2 - купуем летна сандала,чарапа до колено, кошула по кратки напикана у панталони кренати над пупак и пун гас брале пичиш 60 кмх, путки се вртат по тебе вриштат по пат, ти се осеќаш ко да славиш полуматура ;D
ахх младост...
Имаше и форд фиеста ст у Гостивар за 2200€ 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14460
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21266 на: Јуни 30, 2020, 09:04:08 am »
Еј не ми ја чепкај Фиестата, се убедувам дека и не е толку лоша работа да земеш кредит за кола...

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17440
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21267 на: Јуни 30, 2020, 10:45:07 am »
Секогаш е лоша работа да земеш кредит за нешто што губи вредност.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6393
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21268 на: Јуни 30, 2020, 10:49:51 am »
Секогаш е лоша работа да земеш кредит за нешто што губи вредност.

Кредит за такси кола... губи вредност, ама и ти заработува, основно работно средство.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2819
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21269 на: Јуни 30, 2020, 12:22:04 pm »
Секогаш е лоша работа да земеш кредит за нешто што губи вредност.

Аман бе. Роботи ли сме? Само материјалната вредност ќе ја гледаме?
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.