Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 1901800 пати)

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1452
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21060 на: Мај 21, 2020, 10:27:20 am »
За илјада евра ако најдиш нешто шо ги има само ќе си отвориш дупка во џебот оти ништо нема да работи  :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3281
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21061 на: Мај 21, 2020, 10:47:03 am »
Па оваа без двоумење би го земал за 1000€.
Имаш атестиран плин,серво,ел прозори,клима,ал бандажи.
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3595411

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 143
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21062 на: Мај 21, 2020, 19:10:20 pm »
Некој да ја има видено Алфата или да знај нешто за неа ? Да не се тепа патот ѓабе до Кочани

www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3585031&fbclid=IwAR1JX10Ebyl1k6TfaQRCEBdJyOyPdrE8NyYS983YOoylvy3vX_QLeGDJuws

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21063 на: Мај 21, 2020, 19:31:05 pm »
Дечки, дај бе пишувајте за што кола се работи во огласите.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14439
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21064 на: Мај 21, 2020, 22:41:54 pm »
Некој да ја има видено Алфата или да знај нешто за неа ? Да не се тепа патот ѓабе до Кочани

www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3585031&fbclid=IwAR1JX10Ebyl1k6TfaQRCEBdJyOyPdrE8NyYS983YOoylvy3vX_QLeGDJuws

Не го тепајте патот, имаш Alfa дома, знаеш колку е предница да и смениш. Тоа што не знаеш е дали е при крај да пролупа на лежечи, моториве се нежни на грешно/нередовно одржување.

И јас сакав да се префрлам од Алфа на Алфа ама си ветив дека оваа генерација 156/147 ќе ја скокнам зошто немам џеб за нежни предници и нежни мотори.

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 566
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1020
 • XSi
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21066 на: Мај 22, 2020, 14:45:09 pm »
Нов Форд ЕкоСпорт 1.0 екобуст 125 кс за 16к при редовна цена 20.700
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/Ford/EcoSport/se-prodava/skopje/butel/ford-ecosport-nov/3398990
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46955
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21067 на: Мај 22, 2020, 16:09:43 pm »
Нов Форд ЕкоСпорт 1.0 екобуст 125 кс за 16к при редовна цена 20.700
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/Ford/EcoSport/se-prodava/skopje/butel/ford-ecosport-nov/3398990
Мислам дека одлично стокмена фиеста има за овие пари, која е многу подобра опција.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5363
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21068 на: Мај 22, 2020, 16:38:29 pm »
Некој да ја има видено Алфата или да знај нешто за неа ? Да не се тепа патот ѓабе до Кочани

www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3585031&fbclid=IwAR1JX10Ebyl1k6TfaQRCEBdJyOyPdrE8NyYS983YOoylvy3vX_QLeGDJuws

Не го тепајте патот, имаш Alfa дома, знаеш колку е предница да и смениш. Тоа што не знаеш е дали е при крај да пролупа на лежечи, моториве се нежни на грешно/нередовно одржување.

И јас сакав да се префрлам од Алфа на Алфа ама си ветив дека оваа генерација 156/147 ќе ја скокнам зошто немам џеб за нежни предници и нежни мотори.
@MartinAlfista
Не е секогаш така ама ај. Можеби е и до стилот на возење, ама кај мене задницата е уште истата откако ја купив после 50к, на предницата 2 буфери на долните, горните по грешка ги сменив со Бирт за н крај пак да ги вратам ТРВ после 5000 км. Сменета и долга спона.

Од моторот имам сменето шајбна на радилица, сет каиши и сет ламела, која ме фати 320е оргинал валео сосе замсец.

У 10 год имање, само еднаш ми изгасна уз возење, откажал сензорот на пумпа за висок притисок. Освен ова ниеднаш не се случило да не запали од 1.

Можеби јас имав среќа иако на почетокот не бев сигурен (менував акумулатор, шакбна на радилица, гумици на баланштангла во рок од 2 месеци) меѓутоа од оваа дистанца, тоа е една од најдобрите одлуки што сум ги направил. Моментот дека си го возиш тоа што си го сакал, нема замена.

Сега веќе, не ми е важно што и како ќе возам, годините си го прават своето, ама ќефиот е направен.

Отсутен vladimir_

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 127
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21069 на: Мај 22, 2020, 19:17:44 pm »
Не е за мене алфата, прашва еден колега кој шо веќе возел 156ка и ваљда знај шо го чека. Чисто инфо сакав ако некој ја видел и ако е здрав мотор и мењач за уште некое евро ќе го средел и подвозјето :)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38163
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21070 на: Мај 22, 2020, 19:50:09 pm »
Не е за мене алфата, прашва еден колега кој шо веќе возел 156ка и ваљда знај шо го чека. Чисто инфо сакав ако некој ја видел и ако е здрав мотор и мењач за уште некое евро ќе го средел и подвозјето :)

Sent from my PRA-LX1 using TapatalkУште пола алфа за да го среди подвозјето. Или, уште еднаш  цела да ја плати со подвозјето и ремени(ребраст, пк и на балансери), свеќици (оригинални НГК околу 100е), дискови, плочки, па да го закрпи седиштето, сервис уље и филтри итн :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 493
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21071 на: Мај 22, 2020, 20:46:32 pm »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14439
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21072 на: Мај 23, 2020, 01:17:47 am »
Некој да ја има видено Алфата или да знај нешто за неа ? Да не се тепа патот ѓабе до Кочани

www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3585031&fbclid=IwAR1JX10Ebyl1k6TfaQRCEBdJyOyPdrE8NyYS983YOoylvy3vX_QLeGDJuws

Не го тепајте патот, имаш Alfa дома, знаеш колку е предница да и смениш. Тоа што не знаеш е дали е при крај да пролупа на лежечи, моториве се нежни на грешно/нередовно одржување.

И јас сакав да се префрлам од Алфа на Алфа ама си ветив дека оваа генерација 156/147 ќе ја скокнам зошто немам џеб за нежни предници и нежни мотори.
@MartinAlfista
Не е секогаш така ама ај. Можеби е и до стилот на возење, ама кај мене задницата е уште истата откако ја купив после 50к, на предницата 2 буфери на долните, горните по грешка ги сменив со Бирт за н крај пак да ги вратам ТРВ после 5000 км. Сменета и долга спона.

Од моторот имам сменето шајбна на радилица, сет каиши и сет ламела, која ме фати 320е оргинал валео сосе замсец.

У 10 год имање, само еднаш ми изгасна уз возење, откажал сензорот на пумпа за висок притисок. Освен ова ниеднаш не се случило да не запали од 1.

Можеби јас имав среќа иако на почетокот не бев сигурен (менував акумулатор, шакбна на радилица, гумици на баланштангла во рок од 2 месеци) меѓутоа од оваа дистанца, тоа е една од најдобрите одлуки што сум ги направил. Моментот дека си го возиш тоа што си го сакал, нема замена.

Сега веќе, не ми е важно што и како ќе возам, годините си го прават своето, ама ќефиот е направен.

Зборував за бензинските мотори, ти си со дизел ако сум запамтил добро :) Таму нема commonly known issues, има само дизел рилејтед ишус.

Во државава на две раце се бројат луѓе што дале пари за Лемфордер или TRW делови за предница за 147/156, така да тешко се наоѓа Алфа од 1100/1200 евра со здрава предница. Се е крпено, репарирано, кинеско, бугарско...

Ете и Симо додаде зошто јас ја скокнав оваа генерација Алфи, едноставно чергата не ми е долга за да ја возам и уживам како што сакам. :) А блиску бев до 156 со 2.5 Busso, извадив нога од договорот во последен момент, ми текна дека треба да се јаде и пие секој ден, не секој трет ;D

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1544
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21073 на: Мај 23, 2020, 19:17:52 pm »
@DarthJe5us

Слабо на коњи, ама домаќинска изгледа :)

Skoda Fabia 1.2 2010 - Бензин/плин
3500 бона

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3590121
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14439
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #21074 на: Мај 23, 2020, 19:45:03 pm »
Расходуван службењак, ама ако си ја возел истиов човек од нова, треба да е здрава кола.