Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 1665125 пати)

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6075
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19365 на: Април 12, 2019, 14:59:11 pm »
Дечки ја знае некој колава / сопствеников ?
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3235828 (сеат ибица 1.4)

Мноооогу ми личи на колата на @sinisa, ама мислам дека не е таа.

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,3007.0.html

Не е таа, регистрацијата е различна..

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2265
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19366 на: Април 12, 2019, 15:03:15 pm »
Еве уште една цена и приказна за кокошките...

e38 750i v12 - 22.000  ::)

http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3227812
Cudoviste od kola e, do kaj 15k evra bi vredela, deckto malce ja precenil, ali sepak za sekoe evro VREDI!
Во моменталната состојба не вреди ни 10. Со кинески штопови, бог знае какви ауспуси, преправани фарови, бандажи од e65...не ја личи.
Еве пример што вреди за секое евро и пак сме мнооогу далеку од басносновни 22.000:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=269497275&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=40&pageNumber=4&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=d78478a1-333d-ebd2-97e5-7bd77e1b0287


Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 987
 • M Performance
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19367 на: Април 12, 2019, 16:31:38 pm »
Еве уште една цена и приказна за кокошките...

e38 750i v12 - 22.000  ::)

http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3227812
Cudoviste od kola e, do kaj 15k evra bi vredela, deckto malce ja precenil, ali sepak za sekoe evro VREDI!
Во моменталната состојба не вреди ни 10. Со кинески штопови, бог знае какви ауспуси, преправани фарови, бандажи од e65...не ја личи.
Еве пример што вреди за секое евро и пак сме мнооогу далеку од басносновни 22.000:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=269497275&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=40&pageNumber=4&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=d78478a1-333d-ebd2-97e5-7bd77e1b0287
Калемени коли се најубави брат 😆
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19368 на: Април 12, 2019, 18:53:16 pm »
Еве уште една цена и приказна за кокошките...

e38 750i v12 - 22.000  ::)

http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3227812
Cudoviste od kola e, do kaj 15k evra bi vredela, deckto malce ja precenil, ali sepak za sekoe evro VREDI!
2pac се возел, читаш?
Не е преценета.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19370 на: Април 14, 2019, 20:21:07 pm »
Си помислив во мк...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19371 на: Април 14, 2019, 20:27:30 pm »
Си помислив во мк...
Ех... Кај нас 9.000 шиткаат MiTo QV, малце не се од оваа планета нашиве.. :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 868
 • XSi
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19372 на: Април 15, 2019, 00:15:10 am »
Кога сме кај митовци , дали некој го знае ова ? - http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3215829 Ако не грешам , у комшии е кај @zlatkoa , па ако си ја видел и можеби го знаеш газдава , не би било лошо да споделиш збор - два околу колава ако знаеш нормално.
Воедно и да прашам како се погодени овие мотори ? (1.6 јтдм 120 кс)
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19373 на: Април 15, 2019, 07:25:44 am »
Убаво е ова MiTo, треба да се види дали е добро очувано за тие 200.000км... Моторот е downsized 1.9 jtdm, што значи ги наследува сите негови предности (и по некоја маана). Како и да е, издржливо моторче е...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2658
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19374 на: Април 15, 2019, 09:15:26 am »
Кога сме кај митовци , дали некој го знае ова ? - http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3215829 Ако не грешам , у комшии е кај @zlatkoa , па ако си ја видел и можеби го знаеш газдава , не би било лошо да споделиш збор - два околу колава ако знаеш нормално.
Воедно и да прашам како се погодени овие мотори ? (1.6 јтдм 120 кс)


Не го знам ова Мито. Горе доле ги познавам колите кај мене во маало, ама оваа је немам приметено искрено. Изгледа е ептен пресна донесена од надвор.

Ако ја начекам на паркинг ќе и дадам еден преглед од надвор и од одоздола па ќе ти пишам ПП.


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9247
 • Архитект
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19376 на: Април 15, 2019, 14:16:36 pm »
1.4 многу скапа.

Иначе ептен добра.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19377 на: Април 15, 2019, 16:46:27 pm »
Ако имаш пари, првото зимај и бегај. Ако не, 3-тата кола од тие што си ги постирал ќе брка работа.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1787
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19378 на: Април 19, 2019, 17:18:29 pm »
Ајде кој е за добар мерцедес :)

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #19379 на: Април 19, 2019, 22:33:07 pm »
Ајде кој е за добар мерцедес :) (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Повеќе инфо? км? увоз? историја?