Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 629045 пати)

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 324
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7830 на: Мај 16, 2019, 21:45:12 pm »
https://youtu.be/desL7v-gBUk

Еве добар телефон. Asus Zenfone 6, SD855, rotating camera, 5.000mah батерија, без ноч, без дупки, 500eur

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16951
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7831 на: Мај 16, 2019, 22:07:27 pm »
И чист андроид. :)

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 324
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7832 на: Мај 16, 2019, 22:56:44 pm »
Арно им текна :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1287
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7833 на: Мај 16, 2019, 23:02:36 pm »
Уште да го измислат некако во помала верзија, незнам зошто сите производители забегаа со големината на телефоните.Јас  Шајомиво 4х го користам од моментот кога излезе, од 2017  наваму немам видено асолна конфигурација сместена во 5 инчи се е само цигли
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 324
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7834 на: Мај 16, 2019, 23:06:00 pm »
Уште да го измислат некако во помала верзија, незнам зошто сите производители забегаа со големината на телефоните.Јас  Шајомиво 4х го користам од моментот кога излезе, од 2017  наваму немам видено асолна конфигурација сместена во 5 инчи се е само цигли
Ѕ10е е релативно компактен телефон и е помал од 4х

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1287
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7835 на: Мај 17, 2019, 00:47:49 am »
Убав, само мучос динерос замене :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9679
 • Архитект
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7836 на: Мај 17, 2019, 08:24:47 am »
И јас барам добар хардвер во мало паковање. Огромни се телефониве или таблети. Незнам како ги викат.

Затоа и го одбирам ајфонот често.

Сега има интересна понуда од самсунг. Овај s10e е скроз иста димензија како ајфон 7/8.
Хуавеи п10 исто така е тука некаде со димензии.
Пиксел 2/3 мислам дека исто така се компактни. Ама грди малку во таа верзија.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24831
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7837 на: Мај 17, 2019, 10:18:43 am »
S10e е телефонот кој и јас би го гледал.

Само се претера со цени.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 324
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7838 на: Мај 17, 2019, 10:27:43 am »
S10e е телефонот кој и јас би го гледал.

Само се претера со цени.
Да, ама веќе е на пристојни 33.000

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2126
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7839 на: Мај 17, 2019, 10:44:01 am »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 324
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7840 на: Мај 17, 2019, 10:56:43 am »
514 евра му е почетна:

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/28/Samsung.html?keyphrase=s10e&o=S10e
На ова може tax free?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2126
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7841 на: Мај 17, 2019, 11:16:22 am »
Зависи од продавница до продавница, мислам дека не ама можи да им пишеш па да кажат.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9679
 • Архитект
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7842 на: Мај 17, 2019, 11:50:22 am »
Се наоѓа поевтино и кај нас.

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3266336

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1287
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7843 на: Мај 17, 2019, 12:16:54 pm »
514 евра му е почетна:

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/28/Samsung.html?keyphrase=s10e&o=S10e
На ова може tax free?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Може јас така го земав од Лерин од котсоволос, помножи цената по 0.194 толку ќе си вратиш назад
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5893
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7844 на: Мај 17, 2019, 12:21:52 pm »
Имаш Snapchat и Facebook нотификации во моментот на скриншот, сигурно користиш Инстаграм, Вибер... Сите се тивки, позадински, потрошувачи на батерија, односно не дозволуваат телефонот да оди во deep sleep. Можеби користиш и AOD?!
Доколку немаш нагло опаѓање во проценти, пример од 80 на 50, или да ти се гаси кога ти е пополна батеријата, над 15% на пример, нема за што да се грижиш. 3ч и не е така лошо. S9 секако не е со некој сјаен SoT, пријател со S9+ има околу 4-4.5ч SoT.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Да, користам snapchat, fb, viber, whatsap, instagram, bg player.. Нагло опаѓање и гаснење немало никогаш..

Бузуки, симни најнов софтвер, моментално за тебе CSD9 и направи мастер ресет. Така ќе знаеш дали имаш проблем за сигурно или не.
Моментално на најновиот софтвер е, пред 2 недели имаше апдејт некој..