Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 594466 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7710 на: Јануари 17, 2019, 21:18:08 pm »
Така е, сигурен сум дека 8х е многу повеќе ќејф ќе ти прави од ајванот.

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1733
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7711 на: Јануари 18, 2019, 14:07:54 pm »
Многу замарање за дали телефонот бил андроид или ајфон. Да не се расипува и недајбоже да ти падне и да ти се искрши. Каков и да го купиш, ќе звони, ќе пише пораки и ќе врти по некое видео на YouTube/Facebook.

Није баш тако друже Лукашине.

Со ајфонот не си обичен смртник.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2635
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7712 на: Јануари 18, 2019, 15:50:11 pm »
Hahahaha so 7mica si, a so XS Max ne si  8)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3951
 • The Spartan General
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7713 на: Јануари 18, 2019, 15:55:25 pm »
Није баш тако друже Лукашине. Со ајфонот не си обичен смртник.

Против такви факти и боговите молчат, а не па јас...  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 249
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7714 на: Јануари 20, 2019, 12:08:36 pm »
Bas zaradi ekranot i mu se tokmam, samo nikade nemozam da nacekam verzija so 6gb ram  ;D
Aj ako ne ti e problem koga ke imas vreme dzirni mu gi i kamerite kako rabotat, sliki solidni vadat, blic vo nokjni uslovi i slicno ;D
https://youtu.be/x9oYZCs9vGg

Еве ти споредба на камерата со iPhone XS. Сигурно е подобра камерата на Huawei од iP7.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9352
 • Архитект
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7715 на: Јануари 20, 2019, 15:35:06 pm »
Телефонот не е само камера нели.
Има тро поќе од камерата.

Али еве чисто за споредба x8 нема оптички стабилизатор на камерата.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2730
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7716 на: Јануари 20, 2019, 15:52:30 pm »
Абе што купувате голф дизел, има и дачија дизел дупло поефтина.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9352
 • Архитект
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7717 на: Јануари 20, 2019, 19:46:24 pm »
Голф дизел полесно се продава после настаро.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24120
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7718 на: Февруари 10, 2019, 07:53:17 am »

Фино си објаснува Linus.. :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44702
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7719 на: Февруари 12, 2019, 08:52:29 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5128


Отсутен Ducky

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 108
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7722 на: Февруари 15, 2019, 09:24:28 am »

Фино си објаснува Linus.. :)
Богами врска нема а и твитов му е капачеSent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7723 на: Февруари 15, 2019, 15:13:05 pm »
Си слушнал за медиа тим? А и пошто станува збор за Линус намерно трола.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7113
 • Пичлеме