Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 609633 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19746
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7890 на: Јуни 13, 2019, 16:10:18 pm »
Фала деќки, ќе пренесам.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7891 на: Јуни 13, 2019, 16:46:31 pm »
Самсунг е моментално крал во секој сегмент така да ништо друго освен тоа.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2368
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7892 на: Јуни 13, 2019, 17:42:17 pm »
Сеа Епл со 11-ката коа ќе измислат нешто што веќе година дена го имаат и Шаоми, и УанПлус, и Оппо..

Ќе видиш ти Самсунг.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2719
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7893 на: Јуни 13, 2019, 18:01:51 pm »
Самсунг е моментално крал во секој сегмент така да ништо друго освен тоа.
само +50€ и нагоре да доплатиш за ист хардвер во друг бренд што го добиваш

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7894 на: Јуни 13, 2019, 18:19:13 pm »
Самсунг е моментално крал во секој сегмент така да ништо друго освен тоа.
само +50€ и нагоре да доплатиш за ист хардвер во друг бренд што го добиваш

Пред новава Ахх серија можеби така беше ама и тогаш се исплатеше ради софтверот. Сега се скоро еднакви со цена.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2719
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7895 на: Јуни 13, 2019, 18:23:51 pm »
Можеби, не сум во тек со најновиве модели, и не знам што е разликата толку во софтверот ама знам дека андроид 9 е ШИТ!!! ГНОЈ

Нејќам да се исповедам, а и какви сака перформанси нека има на тие бенчојте, некои работи едноставно идиоти ги правеле.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24473
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7896 на: Јуни 23, 2019, 20:03:09 pm »

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 168
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7897 на: Јуни 24, 2019, 08:43:09 am »
претераа со камериве по 2 па по три па ај по 4ри превише глупости се тоа веќе и на крај бам цената 1499 евра
Hyundai Elantra 6th G

Присутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3290
 • Пиши лаже
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7898 на: Јуни 24, 2019, 18:53:48 pm »
Во секој случај добро се освестија со А серијата. Редно беше да направат солиден телефон со солидна цена на земјава (не висока до небото, како обично).
Го чепкав A50 и доста сум задоволен од него, така да размислувам да го земам здравје...

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1152
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7899 на: Јули 31, 2019, 09:52:50 am »
Во секој случај добро се освестија со А серијата. Редно беше да направат солиден телефон со солидна цена на земјава (не висока до небото, како обично).
Го чепкав A50 и доста сум задоволен од него, така да размислувам да го земам здравје...
Да знаеш дека Fingerprint (на екран) не му работи како што треба. Подобро би било да му е на посебно место.
На А40 100пати по брз е (отпечатокот)

Присутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3290
 • Пиши лаже
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7900 на: Јули 31, 2019, 10:19:43 am »
Знам тоа, да. Не е ултра соник како кај S или другите скали телефони. Сепак, се на се, се работи за солидно парче хардвер.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2197
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7901 на: Јули 31, 2019, 14:43:26 pm »
Ќе си направиш патерн за отклучување... И така.
Јас заборавив дека имам фингерпринт. Го направив кога го земав телефонот, дали 5-6 пати го  имам употребено..

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24473
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7902 на: Јули 31, 2019, 15:28:52 pm »
Штета за ниската резолуција на дисплејот на Xiaomi Mi A3, иначе..

Присутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3290
 • Пиши лаже
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7903 на: Јули 31, 2019, 23:31:23 pm »
Демн, интересно телефонче... Со подобра резолуција, стварно ѕверче, да...  Инаку, моментално RN7Pro е ѕверотиња за парите. :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14165
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7904 на: Август 01, 2019, 00:42:09 am »
И ова ја шо го купив не е лошо (Mi 9t), си лета и има скоро 11 саати SOT. Луда софтверска оптимизација има MIUI, ама разбирам зошто не е по мерак на многу луѓе.