Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 598947 пати)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • Бенве си е бенве
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7860 на: Мај 20, 2019, 19:21:00 pm »
Гугл му ја одзема лиценцата на хуавеи... Ебати политиката американска неспособна, за неколку години хуавеи ги руши сите и одма е закана за националната безбедност на дебилите.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16422
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7861 на: Мај 20, 2019, 19:32:45 pm »
И јас не би и верувал на компанија од Кина.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1129
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7862 на: Мај 20, 2019, 20:00:08 pm »
Xaxa

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7863 на: Мај 20, 2019, 23:29:32 pm »
Не е до Гугл, до брилијантните идеи на Трамп е.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 268
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7864 на: Мај 21, 2019, 12:31:01 pm »

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • Бенве си е бенве
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7865 на: Мај 21, 2019, 21:40:28 pm »
Кога ќе се види колку пари Америка и борчи на Кина јасно е зошто трамп се премислува.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5452
 • Плинаш!!!
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7866 на: Мај 27, 2019, 23:07:08 pm »
Дечки да ве прашам некако дали може да се блокираат броеви што ги немам во именик, да неможат да ми ѕвонат. Се работи за Xiaomi A2 lite.Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2169
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7867 на: Мај 27, 2019, 23:32:50 pm »
@ZilePunto Запиши ги, па блокирај ги ;D

ЕDIT: Оди во dialer, стисни на стрелкичето за десно, оди надолу и имаш block.
« Последно менување: Мај 27, 2019, 23:38:55 pm Dule_ »

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5452
 • Плинаш!!!
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7868 на: Мај 28, 2019, 18:19:39 pm »
Фала Дуле!!

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7869 на: Јуни 09, 2019, 15:05:02 pm »
Дечки, препорака за телефон до 250 евра, да не е Хуавеј, и да не е телевизор (екран до 5”)?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7870 на: Јуни 09, 2019, 15:18:36 pm »
Би ти рекол Xiaomi Mi A2, ама има 6-инчен екран.

Мислам дека веќе нема да се најде саглам Андроид уред со мал дисплеј.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44924
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7871 на: Јуни 09, 2019, 15:29:00 pm »
Јас би ти рекол Xiaomi Redmi Note 7. Скоро флегшип телефон за 11.500 денари. Страшно добар телефон.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 268
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7872 на: Јуни 09, 2019, 15:48:49 pm »
Дечки, препорака за телефон до 250 евра, да не е Хуавеј, и да не е телевизор (екран до 5”)?
Galaxy S8 на старо?

5инчи е многу незгодна димензија. На пример iPhone 6, 6s, 7, 8, сите се 4.7in, ама се поголеми од Galaxy S7, S8, S9... До таа цена би ти препорачал Ѕ8 на старо добро сочуван, во рака би лежел како iPhone-ите погоре набројани.
За нов телефон до таа сума, а не повеќе од 5инчи е сериозен проблем :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7873 на: Јуни 09, 2019, 20:19:34 pm »
Пошо почнаа да праат цел телефон да е екран, онда не да е екранот < 5 инчи, туку димензиите да се до кај 14-15 цм висина, до 7 цм ширина.

Се бара телефон на ново, не на старо.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3377
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7874 на: Јуни 09, 2019, 20:38:56 pm »
Пошо почнаа да праат цел телефон да е екран, онда не да е екранот < 5 инчи, туку димензиите да се до кај 14-15 цм висина, до 7 цм ширина.

Се бара телефон на ново, не на старо.
S9