Автор Тема: Цена на горива  (Прочитано 1238781 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Цена на горива
« Одговори #9030 на: 24 Април 2019, 14:29:34 pm »
Ете, мене ми е успат за до работа, не беше проблем повеќето километри, ама заштедата ја нема, така да ќе си останат у заборав, како и што си беа

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Цена на горива
« Одговори #9031 на: 24 Април 2019, 14:37:40 pm »
Батето добра реклама си направе, Симо прв наседна.

Отсутен darkomic

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 382
Одг: Цена на горива
« Одговори #9032 на: 29 Април 2019, 15:52:00 pm »
Процедурата е следна. Пумпата има 2 пиштоли за дизел, едниот е со нормална цена, а другиот е за над 50 литри кој е поевтин за 3 денари. Пред да почне со точење треба на пумпаџијата да му се нагласи дека планираш да точиш над 50 литри дизел, за да ти наточи по поевтината цена.  Немам информации дали важи за бензин. Во моментов немам ни една сметка при рака, сите ми се во сметководство. Во прва прилика ви праќам слика од сметката. Ни на крај памет не ми беше да рекламирам или да зезнам некого.

Отсутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5635
Одг: Цена на горива
« Одговори #9033 на: 29 Април 2019, 17:01:41 pm »
Че го пратеме Симо уште еднаш 😂

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Цена на горива
« Одговори #9034 на: 29 Април 2019, 17:08:41 pm »
Не фала. Други нека си точат поефтино. Не е тој бизнис за мене.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2746
Одг: Цена на горива
« Одговори #9035 на: 29 Април 2019, 20:37:05 pm »
Процедурата е следна. Пумпата има 2 пиштоли за дизел, едниот е со нормална цена, а другиот е за над 50 литри кој е поевтин за 3 денари. Пред да почне со точење треба на пумпаџијата да му се нагласи дека планираш да точиш над 50 литри дизел, за да ти наточи по поевтината цена.  Немам информации дали важи за бензин. Во моментов немам ни една сметка при рака, сите ми се во сметководство. Во прва прилика ви праќам слика од сметката. Ни на крај памет не ми беше да рекламирам или да зезнам некого.

Шознам... требаше некако понавремено да ја кажеш процедурата.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Цена на горива
« Одговори #9036 на: 29 Април 2019, 20:46:43 pm »
Да не пушта и водичка малце таа пумпа? Како Лукоил мене што ми наточија вода со бензинот и ми ја сјебаа колата 2 месеци стара :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Цена на горива
« Одговори #9037 на: 29 Април 2019, 20:51:52 pm »
Онаа поскупата (со нормална цена) нафта сега за сега ок се покажува, немам замерки за квалитетот на горивото.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен s1n1sa

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 431
Одг: Цена на горива
« Одговори #9038 на: 29 Април 2019, 20:52:49 pm »
Да не пушта и водичка малце таа пумпа? Како Лукоил мене што ми наточија вода со бензинот и ми ја сјебаа колата 2 месеци стара :)
Си имаш право да си ги тужиш за тоа соодветно со фискална бап на суд и барај си надокнада
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Цена на горива
« Одговори #9039 на: 29 Април 2019, 21:13:24 pm »
Да не пушта и водичка малце таа пумпа? Како Лукоил мене што ми наточија вода со бензинот и ми ја сјебаа колата 2 месеци стара :)
Си имаш право да си ги тужиш за тоа соодветно со фискална бап на суд и барај си надокнада
Си беше побарано и беше добиено. Возилото беше сервисирано, среќа VW ставиле сензор за вода на почетокот на системот па беше избегната катастрофа.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9869
Одг: Цена на горива
« Одговори #9040 на: 30 Април 2019, 03:40:21 am »
Мн нежни новиве коли.... Па и лукоил не би требало да прават мајмунлоци али јбг...
на баџоо (е290, таксиста) не му одела нешто колата како што треба со таа од детоил, јас не приметив разлика.

Отсутен darkomic

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 382
Одг: Цена на горива
« Одговори #9041 на: 30 Април 2019, 07:35:33 am »
Процедурата е следна. Пумпата има 2 пиштоли за дизел, едниот е со нормална цена, а другиот е за над 50 литри кој е поевтин за 3 денари. Пред да почне со точење треба на пумпаџијата да му се нагласи дека планираш да точиш над 50 литри дизел, за да ти наточи по поевтината цена.  Немам информации дали важи за бензин. Во моментов немам ни една сметка при рака, сите ми се во сметководство. Во прва прилика ви праќам слика од сметката. Ни на крај памет не ми беше да рекламирам или да зезнам некого.

Шознам... требаше некако понавремено да ја кажеш процедурата.
Можеби не требаше ич да кажувам и да си возам на рајат.

Отсутен darkomic

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 382
Одг: Цена на горива
« Одговори #9042 на: 30 Април 2019, 07:37:19 am »
Да не пушта и водичка малце таа пумпа? Како Лукоил мене што ми наточија вода со бензинот и ми ја сјебаа колата 2 месеци стара :)
Да пушташе до сега колата за ремонт ќе ми беше. Не знам колку пати имам наточено а инаку најмалку еднаш во месецот по една недела сум на пат.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Цена на горива
« Одговори #9043 на: 30 Април 2019, 08:47:03 am »
Иначе ова не мириса на арно со новава методологија. Да требаше да паднат цените сигурен сум дека пред избориве ќе се убиеја од фалење, фалење и фалење. Они намерно ја наредија после избориве да почнат да применуваат за да ни го напикаат корумпираниот лоповски пенис до грло, немиен и нареден со жилети.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29057
    • CARclub.mk
Одг: Цена на горива
« Одговори #9044 на: 30 Април 2019, 10:46:44 am »
Ќе знаеме за две недели. Денес би требало да биде последното рекалкулирање по тековната методологија.