Автор Тема: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....  (Прочитано 23796 пати)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #30 на: Мај 12, 2011, 15:11:55 pm »
Romeo be drugar, ima li bolje ime.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17629
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #31 на: Мај 12, 2011, 15:14:16 pm »
Romeo be drugar, ima li bolje ime.

Мито ;D ;D ;D ;D

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #32 на: Мај 12, 2011, 15:54:49 pm »
Mito vo Bugarija, tuka kaj nas ne. ;D ;D ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9760
 • Giulietta QV
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #33 на: Мај 13, 2011, 23:34:45 pm »
Не е најнтис ама затоа е 2000-та и според мене е најбољи потег во Ф1 во понова историја


Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20098
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #34 на: Мај 14, 2011, 19:29:05 pm »
^^ Убер-лајк!

Спикинг оф именуење деца... Ја син ми да би го крстил „Ланчер“, „Лансер“, „Мицу“ или „Когаре“? :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12153
 • Duh sa TDI-jom
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #35 на: Мај 14, 2011, 20:14:57 pm »
abe ne go zapustuvaj deteto

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19983
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #36 на: Мај 15, 2011, 14:22:35 pm »
Walter Rohrl fantasticen kratok dokumentarec...

Denes..

« Последно менување: Мај 17, 2011, 23:46:59 pm Stratro »

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #37 на: Мај 16, 2011, 12:42:57 pm »
Не е најнтис ама затоа е 2000-та и според мене е најбољи потег во Ф1 во понова историјаШто најбољи потег, оној што се постави меѓу нив го заеба шумахер, а цел круг го стигаа, требаше пред време да се тргне убаво.

Иначе шумахер е нумеро 1 штосе тиче формула, и легендата сена погина бркајќи го него, ден денес ако се заоштри ќе ги направи пуздер сите само си ужива човекот.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10652
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #38 на: Мај 16, 2011, 12:53:37 pm »
Не е најнтис ама затоа е 2000-та и според мене е најбољи потег во Ф1 во понова историјаШто најбољи потег, оној што се постави меѓу нив го заеба шумахер, а цел круг го стигаа, требаше пред време да се тргне убаво.

Иначе шумахер е нумеро 1 штосе тиче формула, и легендата сена погина бркајќи го него, ден денес ако се заоштри ќе ги направи пуздер сите само си ужива човекот.


Што се тиче... реално, ако сака и ден денес, можат во него да се крстат...

Човеков вози, човекот вози и не се зеза...

Да не барам, по интернетов да копам... ги има најдобрите статискити... има неверојатни победи... на дожд со заглавен мењач во 3-та или 4-та брзина има победено, и уште не знам што...

Од мене само голем РЕСПЕКТ за ШУМАХЕР !


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19983
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #39 на: Мај 16, 2011, 16:43:12 pm »
I spored  Schumacher i spored mnogu denesni F1 piloti....Senna e No.1.

Gledaj tocno od 2:05....se e objasneto.


Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10652
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #40 на: Мај 16, 2011, 20:01:38 pm »
Немам ништо против, знаеш и сам го гледав филмот за Сена...

Ова ја би ро рекол, дека и двајцата се легенди... едниот е мегу живите а другиот кај мртвите...

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9760
 • Giulietta QV
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #41 на: Мај 16, 2011, 22:36:19 pm »
Тоа што за Шумахер кажуваат бројките позади неговото име незначи дека понекогаш можел да испадне магаре. Потегот на Хакинен на многу портали, и видео ревјуа е поставен како најдобар во историја и тоа е факт. Јас навивам од секогаш за Ферари, но Шумахер не сум го сакал како возач, си имам причини. Потегот на Хакинен, капа доле.


Schumacher was still comfortably in front, but now obviously faster Häkkinen was clearly closing on the Ferrari. The track was now fully dry and Häkkinen was on a charge. Schumacher had set up his Ferrari for wet conditions due to the morning weather, meaning he had a fairly high downforce setting. He was particularly slow down the straights (notably through Eau Rouge, through Raidillon and up the Kemmel Straight approaching Les Combes). Meanwhile, Häkkinen had a more dry-weather based set-up in anticipation of a primarily dry race. This would prove crucial in the outcome of the battle.

In the final stages of the race, Häkkinen was using his straight-line speed advantage to good effect as he aimed a move up the inside of Schumacher up the Kemmel Straight approaching Les Combes. In typically robust fashion, Schumacher was going to have none of this and almost forced Häkkinen onto the grass at over 200 miles an hour. The Finn was unimpressed with that manoeuvre. He would not have to wait long for payback, in fact the very next lap at the same spot. As he and Schumacher were about to lap Ricardo Zonta, Schumacher went around the BAR driver to the left but Häkkinen went around Zonta's right and outbraked Schumacher into Les Combes. Michael Schumacher put in a good drive but in the end, he could not contain a simply faster Häkkinen. Ralf Schumacher also put in a great performance to take the final step of the podium, outracing David Coulthard in the second McLaren.

http://en.wikipedia.org/wiki/2000_Belgian_Grand_Prix

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19983
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #42 на: Мај 17, 2011, 02:05:28 am »
Ni jas ne sum fan na Schumacher..Poradi nego i Ferrari prestanav da gledam F1 2-3 sezoni.
Ali 7 tituli si se 7 tituli i bese prav sofer i na dozd...


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19983
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #43 на: Мај 17, 2011, 23:45:56 pm »
The Henri Toivonen story...« Последно менување: Мај 17, 2011, 23:48:18 pm Stratro »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10576
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #44 на: Мај 19, 2011, 00:31:20 am »

Senna e legenda !!! Nema poise muabet !!! Ja sum od tie malce postarite, pa prirodno e coek da se potseti i na ova. Ipak i Senna bese samo covek... ;)
« Последно менување: Мај 19, 2011, 00:35:30 am djidji »