Автор Тема: Македонски Шампионат на Кружни и Брдски натпреварувања 2018  (Прочитано 2938 пати)

Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Викендов започнува кружниот шампионат на стазата во Кичево, бујрум еден прилог околу настанотВикендов на воениот полигон во Кичево најавена е првата трка од првенството на кружни патеки, насловена како„КИЧЕВО 2018“. Организатор на трката е АКК Примо АВЈ, а се очекува бројка од околу 25 натпреварувачи, меѓу кои и гости од Косово.

Трката ќе се вози в недела на 15 јули, свеченото отворање е предвидено во 11 часот и 30 минути, а стартот на трката во 12 часот. Во продолжение е и целосната програма на натпреварот.

Сабота 14 07 2018

Технички преглед и верификација

– Класа 1: 08.00 – 09.00 часот

– Останати класи:  09.00 – 10.00 часот

Тренинзи

– Неофицијален тренинг 11.00 часот

– Официјален тренинг 13.00 часот

 
Недела 15 07 2018

– Слободен тренинг 10.30 часот

– Свечено отворање на натпреварот 11.30 часот

– Почеток на натпреварот 12.00 часот

https://derbi.mk/makedonija-povtorno-ima-trki-startuva-sezonata-na-kruzhni-pateki/

Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
После деншниот тренинг и квалификации ова е листата на стартни позиции за утрешната трка.
Оваа трка е поделеа во 3 Дивизии
Дивизија 1 - Класа 1 до 1150 цм3
Дивизија 2 - Класа 2 до 1400 цм3 и Класа 3 до 1600цм3 Е1
Дивизија 3 - Класа 4 до 2000 цм3 Е1; Класа 5 до 2000 цм3 Н/СП и Класа над 2000 цм3 Е1


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9476
За греота сме, 3 коли во класа 1 со разлика од 1+ секунда. Викендов беше паметно да се отиде до Берановац, да се видат интересни трки.

Него што е со Делев, зошто не возел ни југо ни пежо?

Браво за Даниел, ги потепа со улично Клио со стандард суспензија. И тука и на Пониква.  :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4784
Дајте резултати од трката.

Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Бујрум резултати, не стигнав деновиве да ги објавам :D
Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Повелете livestream од Трката во Кичево
https://www.facebook.com/36stream/videos/205112876848546/?hc_ref=ARTKLLcg0JJAOCGnScCoIIbZpBhhL09zAYVbV3Nv5dP5yXHszWfLdzAGoWsM91R_F0M&__xts__[0]=68.ARDRhhm_UShNH3dv4Rov5Xd6jndCyThSeIGmCxsGL7rjEcWlmTTcXjElIqVsACUhVNFez3q2TOGJuo33V-DYBls9ssnOH8cfr0URR62DHH1PSJEerMG7A-lEf5_FEZs5kl6dgxFgV4XP93fHkE3pT1hO6ltoVQePYYuFe7DZOXtfQ1tHsKIREzf4nYeJrKhfuG1UqlzFsvMjZC93PjUsLB64h2sLaojNBQp1D0URNA&__tn__=FC-R&fb_dtsg_ag=Adzj0elnLhl_sZYScDNtc9dtNZm-NkUpIwx9IWZfkdDLkg%3AAdzAjKzer59HzpOpPuN5mGoQ1XlwQTtfFFR2tECyx1Nbwg

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
У колку почиња денес ?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
У 11 свечанос у 12 старт.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Како ли успеа да се преврти


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9476
Мислам дека малку пребрзо влезе, а астрава е склона на пуштање задница (што од ладни гуми, што од преуправлив сетап) па му се деси ивичњак и кров. Ништо страшно, се дешава. Боље вака него да го пцујат сите дека вози ко пензионер.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.