Автор Тема: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....  (Прочитано 25492 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« на: Мај 03, 2011, 13:04:16 pm »Ultra filozofsko prasanje: "Are we born too late?"
 ;D
« Последно менување: Мај 03, 2011, 13:14:29 pm zeroSignal »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47986
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: The best of`80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #1 на: Мај 03, 2011, 13:10:17 pm »
Not a valid youtube URL
Not a valid youtube URL

Ultra filozofsko prasanje: "Are we born too late?"
 ;D
Дефиниеб*нотивно!
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #2 на: Мај 03, 2011, 13:34:00 pm »
Epa da raspalime...


..with pure engine sounds....
« Последно менување: Мај 03, 2011, 13:40:04 pm Stratro »

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #3 на: Мај 03, 2011, 13:43:28 pm »

Ultra filozofsko prasanje: "Are we born too late?"
 ;D

незнам која година си роден ..... јас почнав да гледам ф1 од почетокот на 90 тите во времето кога имаше добри трки меѓу Прост и Сена. Од мото гп ја паметам последната сезона на феноменалниот Мик Дуан кого повредите го спречија да стане најголемиот.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #4 на: Мај 03, 2011, 14:55:05 pm »
Jas bev osnovna skola koga se trkaa Senna, Mansell, Prost, Roseberg...imam nesto  od trkite na VHS.
Za slucuvanjata na DTM kolku sto se sekjavam imase cesto na VOX ili DSF kanalot koga ke zavrsese programata na Kanal 3 itn.
 
Seedno, zamislata na temava e da ja napravime video arhiva na ona sto se slucuvalo vo ovie godini i sto moze da se najde na internet i sto vredi da se pogledne pak...


Ili ....J.J Lehto: Mercedes kako predjelo, Alfa kako glavno jadenje.


« Последно менување: Мај 03, 2011, 15:59:34 pm Stratro »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #5 на: Мај 03, 2011, 15:13:09 pm »
DTM на времето идеше на Eurosport, и бидејќи државичкава ни беше сеуште млада некоја телевизија вршеше пренос, односно го крадеше од Eurosport. Тогаш се оформив ко личност, од аутомобилски аспект. ;D Не верувам дека некад ќе се повтори таква сезона во DTM.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #6 на: Мај 03, 2011, 15:56:24 pm »
DTM на времето идеше на Eurosport, и бидејќи државичкава ни беше сеуште млада некоја телевизија вршеше пренос, односно го крадеше од Eurosport. Тогаш се оформив ко личност, од аутомобилски аспект. ;D Не верувам дека некад ќе се повтори таква сезона во DTM.

Tribjuts...
« Последно менување: Мај 03, 2011, 15:59:01 pm Stratro »

Отсутен bobson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 298
 • RB26DETT Z2
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #7 на: Мај 03, 2011, 21:56:19 pm »
Ari Vatanen + Peugeot 405 T16 600bhp


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25917
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #8 на: Мај 03, 2011, 22:06:54 pm »
Едно од најлегендарните видеа икада..

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47986
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #9 на: Мај 03, 2011, 22:39:08 pm »
Поентата на тие времиња е што возачите ги држеле колите надвор од контрола за да постигнат најдобри времиња. Се гледа во скоро сите видеа истото. Секој автомобил е на околу 102% од своите можности, на ниедна кривина не си сигурен дека нема да излета, на секој правец газот забегува, на секое кочење игра цела кола... Затоа е интересно.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #10 на: Мај 03, 2011, 23:49:50 pm »Kade sto Naninni i Alesi se lizgaat..Senna preteknuva.


« Последно менување: Мај 04, 2011, 00:16:44 am Stratro »

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #11 на: Мај 04, 2011, 19:12:12 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=HrbJPsPtTyU Сите почитувачи на Сена сигурно го имаат гледано за другите обавезно да го изгледаат има многу работи што не и се познати на јавноста а се доста интересни и најдобро ја претставува F1 во тоа време.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9932
 • Giulietta QV
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #12 на: Мај 04, 2011, 22:15:44 pm »
Поентата на тие времиња е што возачите ги држеле колите надвор од контрола за да постигнат најдобри времиња. Се гледа во скоро сите видеа истото. Секој автомобил е на околу 102% од своите можности, на ниедна кривина не си сигурен дека нема да излета, на секој правец газот забегува, на секое кочење игра цела кола... Затоа е интересно.

Баш така. И се ценеше способноста на возачот. Денес трките се плејстејшн и Мурињо стратегија. КОга ќе го видам воланон на Ф1 болид ми се повраќа, наместо да мислат на трка треба да мисли кое копче требаше да го стисне.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #13 на: Мај 05, 2011, 01:15:55 am »
http://www.youtube.com/watch?v=HrbJPsPtTyU Сите почитувачи на Сена сигурно го имаат гледано за другите обавезно да го изгледаат има многу работи што не и се познати на јавноста а се доста интересни и најдобро ја претставува F1 во тоа време.

Го гледав сабајле, цел филм Матеј, одличен е и ти препорачувам и на тебе да го гледаш...

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #14 на: Мај 05, 2011, 01:51:57 am »
http://www.youtube.com/watch?v=HrbJPsPtTyU Сите почитувачи на Сена сигурно го имаат гледано за другите обавезно да го изгледаат има многу работи што не и се познати на јавноста а се доста интересни и најдобро ја претставува F1 во тоа време.

Го гледав сабајле, цел филм Матеј, одличен е и ти препорачувам и на тебе да го гледаш...
Го имам гледано затоа и го поставив иако немам фатено многу трки од Сена сепак го сметам како и многу други за најдобар на сите времиња.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni