Автор Тема: Рели ДАКАР 2013  (Прочитано 6032 пати)

Отсутен Lubenicata

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #15 на: Јануари 07, 2013, 13:15:32 pm »
кога а1 даваа на времето каснеа со една трка а на еуроспорт даваа и по саат два возење у текот на денот.....иначе типот од мкд нее македонец туку бугар со македонаска лиценца....:D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9826
 • Giulietta QV
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #16 на: Јануари 07, 2013, 13:16:33 pm »
Од кај нас зимаат бугарски пасоши за во ЕУ, бугарите зимаат лиценци кај нас за у пичке си матерне :)

Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #17 на: Јануари 07, 2013, 13:24:30 pm »
Што се случи со Македонскиот возач?Го барав во генералниот пласман го нема никаде најдов само еден бугарин.Да не патува човекот со бугарски пасош?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25521
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #18 на: Јануари 07, 2013, 13:29:12 pm »
Човекот е Бугарин на кој бугарите не сакале да му платат лиценца, па платиле нашите.

Отсутен Lubenicata

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #19 на: Јануари 07, 2013, 13:30:16 pm »
x01 а да прочиташе горе да видиш дека е бугар....?

Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #20 на: Јануари 07, 2013, 14:08:49 pm »
кога веке му ја платиле лиценцата треба и да ја преставува Македонија.извини не прочитав погоре

Отсутен Lubenicata

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #21 на: Јануари 07, 2013, 16:04:02 pm »
кога веке му ја платиле лиценцата треба и да ја преставува Македонија.извини не прочитав погоре
Uzivaj druze...:)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9440
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #22 на: Јануари 08, 2013, 16:25:13 pm »
Цитат
Iako su doživeli i prevrtanje posada je bila spremna za dalje ali motor Opela je izdahnuo i reli je za srpsku posadu završen.

Епа пак нека идат со Опел...  :)

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2555
 • Everything is important.
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #23 на: Јануари 08, 2013, 23:52:04 pm »
Добро кога го дават Дакар на еуроспорт? Цела вечер чекам, се друго дават освен дакар......

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25521
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #24 на: Јануари 09, 2013, 00:52:56 am »
Од 11, е сеа дали беше Еуроспорт или Еуроспорт 2..

Отсутен Sashe90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 727
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #25 на: Јануари 09, 2013, 01:05:28 am »
во 12 почна и јас го чекав од 11 ама каснеше малце.

Отсутен IvAnA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 487
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #26 на: Јануари 09, 2013, 16:42:08 pm »
http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml

Околу 23, 23:30 го даваат секоја вечер на Еуроспорт.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9998
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #27 на: Јануари 09, 2013, 16:47:41 pm »
Мини није заебанција :P

За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Steff_Maja

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 188
  • FaceBook
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #28 на: Јануари 09, 2013, 20:00:15 pm »
Синоќе немаше до 12 :D
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Genessis 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Отсутен Lubenicata

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #29 на: Јануари 10, 2013, 11:21:35 am »
Si ostanavme bez "nasiot" vozac:/