Автор Тема: Рели ДАКАР 2013  (Прочитано 6065 пати)

Отсутен FICOOO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 245
Рели ДАКАР 2013
« на: Јануари 05, 2013, 16:52:21 pm »
Не видов ваква тема, (може има ако има избришете или преместете) па решив да направам  ;D
 
-Ме интересира дали има негде Live Stream, зборам дур возат од колите/мотори/.... (head cam) да можеме да ги пратиме у живо ?  ;D

Тука може заедно да навијаме, да кажете кој ви се фаворити итн итн...

Слушам имало и некој "Македонец" на квад.

Ја пример од копиљ си го поштуем Петерхансел кај и да вози, али у мицубиши ми беше мајстор... ;D

Еве ја и официјалната страна за поише инфо ...
http://www.dakar.com/index_DAKus.html


Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #1 на: Јануари 05, 2013, 17:35:32 pm »
Ја нема веке А1 за да го пренесува дакар

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #2 на: Јануари 05, 2013, 18:20:18 pm »
Навивав за Насер Ал Атијах дури возеше за BMW, лани од ко појде во VW го замразив. Сега ќе вози Баги.
Го поштовам Петерхансел, ама ќе навивам за Орландо Теранова во BMW.

Отсутен Sashe90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 727
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #3 на: Јануари 05, 2013, 18:21:05 pm »
еуроспорт ни е спасот.

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #4 на: Јануари 05, 2013, 19:18:44 pm »
ima eve sega gledam pocna vo 19 00

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3271
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #5 на: Јануари 05, 2013, 23:42:16 pm »
highlights секоја вечер, 23:00 на еуроспорт...

ако има нешто друго, на некој друг канал, или било каде, кажујте !

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2141
 • Слобода или смрт
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #6 на: Јануари 06, 2013, 01:11:24 am »
Откако го сменија и не се вози во африка нема смисла повеќе да се вика дакар.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11871
 • Пудингот на шоферството
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #7 на: Јануари 06, 2013, 05:58:12 am »
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #8 на: Јануари 06, 2013, 12:59:12 pm »
Добро де, нека има нова тема. :)

Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #9 на: Јануари 06, 2013, 13:23:53 pm »
дајте некој SUBSCRIPTION на youtube  со некој видеа што се подолги овие на офицјалната страна на дакар се ептен скржави ставаа видеа од  1 мин

Отсутен FICOOO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 245
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #10 на: Јануари 06, 2013, 21:54:40 pm »
нема мн се тапа....на еуроспорт едино

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2564
 • Everything is important.
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #11 на: Јануари 07, 2013, 02:00:40 am »
Кога даваа на А1 каде и да бев си одев за да гледам Дакар едноставно не го пропуштав... го даваа во повеќе термини и сите ги гледав...

Отсутен Sashe90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 727
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #12 на: Јануари 07, 2013, 02:07:37 am »
Точно но каснеа 1 ден а во меѓувреме на вести ке слушнам кои победил, вака на еуро спорт во 11 знам има одма од истиот ден.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47542
 • Махер
  • malikovski.com
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рели ДАКАР 2013
« Одговори #14 на: Јануари 07, 2013, 12:58:52 pm »


http://www.carclub.mk/2013/01/07/dakar-2013-rezultati-po-dva-dena-vozenje/

Sainz имал малку лоша среќа, ама уште си тера.