Автор Тема: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?  (Прочитано 47547 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
@Deni каде можат да се најдат пристојни очила за сонце (поларизирани) во Скопје. Да изненадиме другарче, па ми кажаа цени 6.000+. Боље 10-гајби пиво да му земеме. :D
До кај 3.000 макс за наочарите.
Во оптиката има одлични цвикери за многу пристојни цени. Стално од таму си земам.
https://www.google.com/maps/@41.9898203,21.4356342,3a,75y,46.72h,91.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQuH0uDTvfz7wWQrmFrQJJg!2e0!7i13312!8i6656

Отсутен Dimac

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 670
оваа Дени што ја постирал е оптика Јана и добар избор имате во Тривекс, во чаршија и во Буњаковец имаат дуќани

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Оптика Орбис, порано беа во ГТЦ, на прв спрат, гледаа према Кеј, не према Жена Парк.
Не знам дали сеуште постојат и дали сеуште се таму, али у принцип, накај 20% пониски цени имаа од Панда, Доптра, Геталдус итн итн...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Vo beosport city mall imas polaroid na ubav popust

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Очај се полароидот наочарите во поглед на квалитет на изработка, стаклата се ок, али рамките се многу лоши, се криват, крцкаат....

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4057
Мене рачките ми се излупија на полароидот,јес да ги имам веќе 3 години.Стаклото е многу добро и одлично штити од сонце,барем јас имам такво чувство.Со цена се ок,мада мислам дека не се под 3000 денари.

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
Мене рачките ми се излупија на полароидот,јес да ги имам веќе 3 години.Стаклото е многу добро и одлично штити од сонце,барем јас имам такво чувство.Со цена се ок,мада мислам дека не се под 3000 денари.
Na popust 1400. Za taa cena mislam best buy

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7002
Дали има некој налетано на Dita очила за сонце некаде по СК?

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6335
  • Бенве сие бенве
И ситимол има, доле на ќошот е, бендисав едни, ама 50к не ми се даваа

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4943
  • The Spartan General
И ситимол има, доле на ќошот е, бендисав едни, ама 50к не ми се даваа

Да си подстроеше во Роермонд на редот, да си почекаше еден саат, ќе имаше убави очила за 100 евра.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
50k  за наочари? Шо имаат тие бе? Гледаат низ облека?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен koce1102

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1483
50к за наочари ????

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6094
  • 69
Дали има некој налетано на Dita очила за сонце некаде по СК?

Dioptra, само солени се со цените. Сите викаат дека наочарите спијат и делуваат различно од сите други, но јас нешто посебно не се распаметив. Ултра лесни се, имаат специфичен дизајн, па, што знам, разгледај и види. Ако ти се даваат пари за наочари преку 24к денари, можеби ке бидат твојот избор :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #133 на: 23 Февруари 2020, 18:59:44 pm »
@Deni каде можат да се најдат пристојни очила за сонце (поларизирани) во Скопје. Да изненадиме другарче, па ми кажаа цени 6.000+. Боље 10-гајби пиво да му земеме. :D
До кај 3.000 макс за наочарите.

Зелено пазарче кај зеленчук што се продава, месарите таа страна. Или битпазар
Од 3-400 нагоре..
УВ 400 + поларизирани

Јас бев скептик дека заштита имале од пазар дека се, ме убедуваше...

Мое мислење беше треба бренд да се и да чинат над 100е па да има заштита.

Типот  вадење уред ставање наочарите на уредот да помине некој ласер низ стаклото и сигнализира ув 400, става детските ув 250 става други убави со метална рамка јок ништо ув 0.


Брендирани наочари немаат ув 400 се се ув 100😆

Немора да се бренд и скапи а да се добри, може да се ефтинин и подобри.

Отсутен Vwlover

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 562
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #134 на: 30 Ноември 2020, 20:44:44 pm »
Дечки, шти мислење имате за Prima Optics, имал ли некој искуство со нив.
Гледав едни Persol наочари, има 50 посто попуст па си викам ај да прашам