Автор Тема: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI  (Прочитано 34536 пати)

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 479
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #315 на: Март 22, 2016, 02:07:04 am »
Како си го гледаш пасатчево можам само да кажам големо БРАВО и продолжи така ;D

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #316 на: Март 23, 2016, 01:02:41 am »
Keeping it on the road..that's all :)
New blood of old school

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #317 на: Мај 23, 2016, 20:13:53 pm »
Најнов додаток на Пасатот, иначе гратис е дека паркиран пред зграда :)New blood of old school

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1438
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #318 на: Мај 24, 2016, 09:26:27 am »
Што му направија на твојот пасат бе, само некаде го маваат, гребаат.. ццц..  ;D

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #319 на: Мај 24, 2016, 10:50:04 am »
Се тоа доказ на културата во Кичево..
New blood of old school

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #320 на: Мај 24, 2016, 21:09:10 pm »
Не е ова народ туку стока слезена од планина ...
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен WorM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 563
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #321 на: Јуни 02, 2016, 11:04:45 am »
Valjda treba deckovo so passatov da si porabota malce na pravilno parkiranje.. :)

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10001
 • Архитект
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #322 на: Јуни 02, 2016, 12:03:43 pm »
Не преовладува културата само во Кичево.
Прска и во Скопје многу јако.

Во 2 месеци имам 3 јаки зафати на браници.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #323 на: Јуни 02, 2016, 12:46:07 pm »
Valjda treba deckovo so passatov da si porabota malce na pravilno parkiranje.. :)

Ваљда треба ти да помислиш пред да пишеш...just sayin' :)
New blood of old school

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #324 на: Март 03, 2017, 11:31:11 am »
Денес Паско подновен со сВите филтри (воздух,полен,уље) ново зглобче го болеше старото :) и нормално уље ново.
И регистрација си доби, а ја добив гага ПП Апарат, течност за бришачи, еленска кожа и држач за мобилен (дарежливи осигурителниве компании :D )
Сеа уште да го искапам и ке ставам сличе чунки одамна го немам покажано :)
New blood of old school

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #325 на: Април 19, 2017, 00:25:17 am »


New blood of old school