Автор Тема: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI  (Прочитано 34529 пати)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7389
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #15 на: Декември 15, 2012, 00:26:03 am »
Како си ги проверил километрите кога компјутерот што го има оваа кола не чува поминати километри?

Појма немам, брат ми ја однесе на сервис и така ми кажа. А како мислиш не чува поминати километри?

@ Everybody

Фала дечки на СИТЕ! секој "крш" што го сакате да си го земете побрзо :)

P.S @ seat ibiza Ич без гајле за тоа...барем дур имам пари :D

Ме фаќа смеа кога ќе каже некој ја проверил и биле реални.

Отсутен Harris

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
  • http://www.facebook.com/RenaultOwnersClubMacedonia
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #16 на: Декември 15, 2012, 00:26:27 am »
Турбо-дизелче ... добра машина ;) со здравје да се вози ... многу безгрижни километри  :)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9198
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #17 на: Декември 15, 2012, 00:34:24 am »
уште неможам да сватам какви последици има километражата ако колата е во ред и се си е сменето по пропис

Отсутен Harris

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
  • http://www.facebook.com/RenaultOwnersClubMacedonia
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #18 на: Декември 15, 2012, 00:40:53 am »
+1

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #19 на: Декември 15, 2012, 00:43:24 am »
И да не се реални, ја пак сум задоволен пошо моторот работи добро и се друго е ОК ;)

@Carpathian Lord

Mенувачот е сменет во 2004 со нов. Платен во Порше сервис, ја имам фактурата и тоа со слика од таму.
Сега нема гајле, па за натака здравје...а за фаровите/спуштање/ремап ке биде и тоа...чекор по чекор :)
New blood of old school

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8905
 • Аstra la vista baby !
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #20 на: Декември 15, 2012, 01:29:49 am »
Честитки !
Со здравје да се вози и многу безгрижни километри !

Хемиско  обавезно ! :)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #21 на: Декември 15, 2012, 01:37:03 am »
edina zamaerka enterierot sto e oblozen so toj tapetot cuden :) kaj menjacot i sredniot del drugo e meraci

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4572
 • ~ Full of soul ~
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #22 на: Декември 15, 2012, 09:46:47 am »
Ентериерот е прекрасен и не го чепкај...едино може хемиско да му напрајш......друго се е топ внатре и и прилега на колата.......километрите нека не те замараат многу гледај да работи како што треба колата.....фаровите и воланот се први знаци на кој можам да ти кажам дека има 300+ поминато....кај мене има скоро 290 и еве види левиот фар е заматен па и нешто помалку од кај тебе....десниот е менат не глеај..
ама како што реков ..тоа не е битно и 500 нека има гледај да те служи и да нема проблеми...
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен nikolaben

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 881
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #23 на: Декември 15, 2012, 09:48:51 am »
Супер количе, со здравје да го возиш. И бојава гледам убава, изгледа дека и ја имам таква на Бората :D

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3411
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #24 на: Декември 15, 2012, 10:51:13 am »
Сполајви дечки :) Нека се потстопли па да почнам да го средувам малку по малку...него едно прашање што пари се движат челични бандажи 15  + летни гуми 195ки ? Денес ке одам да видам кај нас низ град па да споредам цени.
New blood of old school

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7877
 • Пичлеме
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #25 на: Декември 15, 2012, 11:08:43 am »
Убај тркала, со здравје да се возат. Се накотивме со овие пасатиштава :)
А за челични бандаши...Половни се наоѓаат за 3-4000 денари, а со гуми...Зависи од гумите :)

Отсутен WorM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 563
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #26 на: Декември 15, 2012, 11:16:14 am »
Ентериерот е прекрасен и не го чепкај...едино може хемиско да му напрајш......друго се е топ внатре и и прилега на колата.......километрите нека не те замараат многу гледај да работи како што треба колата.....фаровите и воланот се први знаци на кој можам да ти кажам дека има 300+ поминато....кај мене има скоро 290 и еве види левиот фар е заматен па и нешто помалку од кај тебе....десниот е менат не глеај..
 ама како што реков ..тоа не е битно и 500 нека има гледај да те служи и да нема проблеми...

Ова се некои стари мерки за препознавање, што немаат веза...имам дома кола што е стара 3 години а има позаматени фарови од твоите, бидејќи преку лето е изложена на директно сонце по цел ден..што значи дека многу зависи како ја пазиш истата..

а со воланот, познавам исто човек што има Октавија со 30 000км поминато, а воланот му се распаѓа, што многу зависи исто така од сонце и од ноктите на човекот..

така да..немора да значи дека се ова знаци на истрошена кола..

он топик: одличен пасат, некако оваа серија ми се симпатични, а и имаат многу удобна вожња..колку го зеде ако не е тајна?

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4572
 • ~ Full of soul ~
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #27 на: Декември 15, 2012, 11:24:34 am »
Точно Ворм...не мора да значи...но ако збораме за Пасат до некаде значи...оти октавија е сосем друга работа....исто  и во сеат тапацири/рачки/волани на 30 000 км почнуваат да се литат...зависи кај кој сеат..јас имам приметено во ибица...
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7519
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #28 на: Декември 15, 2012, 11:47:26 am »
Честито пасатчето, со здравје да си го возиш, убаво да те служи  :)

Најважно е тебе да ти прави мерак а гледам ти прави.
Кога се купува половна кола, се купува половна кола, трече нема роџаци!

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #29 на: Декември 15, 2012, 13:17:03 pm »
Честито количе...

Имам замерка за бандажите...

Јас ке ти кажам, што мислам а твое да да одлучиш...


Значи пасатов е голема кола лимузина... оваа кола со 15ки не се пронаоѓа... значи 15ки, се таман за поло... а не за пасат...

Мој предлог е овој, возија колата со овие алуминумски бандажи со зимски гуми, А да бараш 17ки бандажи, ако веке сакаш да знаеш ги има по огласиве, по 100-150 евра 17ки алуминумски бандажи, а и се начекуваат и за 300 евра со се гуми...