Автор Тема: Citroen C4 1.4 90hp - 2008  (Прочитано 5724 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38433
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Citroen C4 1.4 90hp - 2008
« Одговори #60 на: Април 16, 2017, 09:45:04 am »
Ама нејке ни така. На Ксарата имав на брава два мода, нели оноа..прво колено само на акумулатор, второ се палат сите сијалички, пред да запалиш кола. Е кај Ц4 нема тоа, има само директно на второ коленце, а така исто се фаќа...мислам, не мења ...пак си се става у економи мод. :) А светла секако би изгасил, иам искуство со ксарата :))
Ееее не сум знаел дека нема :) Тогаш не знам.... ќе си носиш блутут спиkрече за на водно коа клецаш, не знам што друго би ти помогнало :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 1.4 90hp - 2008
« Одговори #61 на: Април 16, 2017, 10:00:24 am »
Сестра ми има ц4-ка, со aftermarket радио. Мислам дека го нема овој момент кај неа...

Али не сум проверил за сигурно...

Sent from my 6055P using Tapatalk

Отсутен ksimon

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Citroen C4 1.4 90hp - 2008
« Одговори #62 на: Април 16, 2017, 10:29:57 am »
Веројатно е врзано директно на акумулатор, затоа.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47454
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Citroen C4 1.4 90hp - 2008
« Одговори #63 на: Април 16, 2017, 10:45:48 am »
Од мобилен пушти музика и користи заштита.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.