Автор Тема: Што ве насмеа денес  (Прочитано 554271 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22668
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7395 на: Октомври 10, 2017, 14:07:03 pm »
„Коњи на Поило“, гоблен со вилерови конци, 2016. :D

Отсутен pirat_07

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6771
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7396 на: Октомври 10, 2017, 14:32:02 pm »
Стварно шо е работа шо високите маси за коклици ги викаат кон(њ)опои?

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7397 на: Октомври 10, 2017, 14:33:38 pm »
Во тетово шанкерки ги викаат, пошто нели високи се како шанк.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42704
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7398 на: Октомври 10, 2017, 14:59:37 pm »
Стварно шо е работа шо високите маси за коклици ги викаат коњопои?
Господ знае. А и он може да не знае уствари. Одвратен збор.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42704
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7399 на: Октомври 11, 2017, 15:59:00 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1155
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7400 на: Октомври 11, 2017, 17:09:05 pm »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16642
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7401 на: Октомври 11, 2017, 17:18:07 pm »
Барав нешто на групер и уште се смеам

"Опкружен е со карпи, зелени дрвја, река и преубав поглед кон небото"

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32774
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3207
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7403 на: Октомври 11, 2017, 20:14:39 pm »
Замислете на mobile.de да пишува, цена инбоЏ :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9215
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7404 на: Октомври 12, 2017, 09:27:51 am »
Јас да бев PAZ ќе ги тролав

Cena?

- inbox

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7405 на: Октомври 12, 2017, 12:53:36 pm »


Тазе е јаболката?
- Да.
Цена?
- Инбокс.


C20LET & A16LET

Отсутен Rammlied

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 179
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7406 на: Октомври 12, 2017, 20:29:04 pm »


Бидејќи еднаш можеби нема да прочита..

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42704
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7407 на: Октомври 12, 2017, 22:20:06 pm »
Више навикнат си да нема цена никаде и на ништо и аутоматски прашуваш.

Во Веро мислам рекоа дека ќе тргаат цени.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9005
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7408 на: Октомври 12, 2017, 22:20:59 pm »
Џабе на овој неписмен македонски народ и цена и се.

Кога ставив оглас на facebook со цена со ЗЕЛЕНА БОЈА да привлече поглед (мислеле луѓето од facebook), пак добив неколку коментари "CENA?"...

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14848
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #7409 на: Октомври 13, 2017, 03:46:50 am »
Не се гледаат секогаш тие цени.