Автор Тема: Што ве насмеа денес  (Прочитано 935887 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11085 на: Декември 06, 2019, 09:51:48 am »

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 561
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11086 на: Декември 06, 2019, 22:45:21 pm »

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7940
 • Пичлеме
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11087 на: Декември 07, 2019, 08:53:36 am »

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4568
 • French diamond
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11088 на: Декември 07, 2019, 18:12:56 pm »
03:48  ;D ;D


 

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9932
 • Giulietta QV
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11089 на: Декември 07, 2019, 20:49:17 pm »
Ќе ме умре некој ден Кевин Харт  :D


Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1594
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11090 на: Декември 09, 2019, 12:50:09 pm »
.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11091 на: Декември 09, 2019, 15:46:23 pm »Понуда на столетието.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4914
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11092 на: Декември 09, 2019, 16:00:48 pm »
NEW ASTRA
FROM £18,885.00

https://www.vauxhall.co.uk/cars/new-astra/model-overview.html

Ајде лапај во УК астрата е поевтина за иљадарче од голфов.....

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25915
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11093 на: Декември 09, 2019, 16:15:27 pm »
Генерално, цените во странство не се релевантни за цените тука во Македонија. Јас ќе причекам официјални цени кај нас пред да коментирам.

Али хит ми е колку хејтерите на VW се занимаваат со VW. Повеќе од фановите на VW, секако. ;)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11094 на: Декември 09, 2019, 17:04:23 pm »
NEW ASTRA
FROM £18,885.00

https://www.vauxhall.co.uk/cars/new-astra/model-overview.html

Ајде лапај во УК астрата е поевтина за иљадарче од голфов.....

Prvo : Forum e ova. Ne igra "brzi prsti".
Vtoro :Zosto voopsto pretpostavuvas deka ja opravduvam cenata na Astrata?
Treto : Racunajte kolku sakate inflaciona adaptacija, jas tvrdam deka nikogas vo istorijata ne se plakalo tolku mnogu za tolku mal motor.. makar ponuden i od korporativni lazovi kako VW.

No, se dodeka imame klientela so vakov mentalen sklop, cenite samo ke rastat, pa za 5 godini od denes Vlatko ke mi replicira deka 20k za 800 kubika Golf 9 so 95 konja e sosema ok ponuda pod uslov materijalite vo vnatresnosta da mu se svigjaat.  ;D


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11095 на: Декември 09, 2019, 17:10:43 pm »

Али хит ми е колку хејтерите на VW се занимаваат со VW. Повеќе од фановите на VW, секако. ;)

Hejter? ;D  ;D
Bar ne sme offropic. U redu e. 

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4914
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11096 на: Декември 09, 2019, 17:12:05 pm »
NEW ASTRA
FROM £18,885.00

https://www.vauxhall.co.uk/cars/new-astra/model-overview.html

Ајде лапај во УК астрата е поевтина за иљадарче од голфов.....

Prvo : Forum e ova. Ne igra "brzi prsti".
Vtoro :Zosto voopsto pretpostavuvas deka ja opravduvam cenata na Astrata?
Treto : Racunajte kolku sakate inflaciona adaptacija, jas tvrdam deka nikogas vo istorijata ne se plakalo tolku mnogu za tolku mal motor.. makar ponuden i od korporativni lazovi kako VW.

No, se dodeka imame klientela so vakov mentalen sklop, cenite samo ke rastat, pa za 5 godini od denes Vlatko ke mi replicira deka 20k za 800 kubika Golf 9 so 95 konja e sosema ok ponuda pod uslov materijalite vo vnatresnosta da mu se svigjaat.  ;D


Со ова покажуваш дека немаш апслутно појма што е цена и како се формира цена. Батали голф или астра едноставно имаш погрешна претстава зошто цените растат и што значи тоа, и реалноста е многу далеку од твојата мантра дека само некој пробува да те заебе ако моторот бил 1.0. Свашта.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11097 на: Декември 09, 2019, 17:16:22 pm »
Мхм...
А ти као секој ден на им дремеш во производство и  на состаноци на Управен одбор па имаш поима колку кутрите се трудат што поефтино да ти шитнат 90 коња шиткен?

ГМ ти нудат rear engine Корвета за 50К во 2020та.
Голф ( и остали) ќе ти понудат два полупоремени дизели од по 100 коња за таа сума.

Мисли малце пред да тарашкаш пак по Опел ценовици.


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4914
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11098 на: Декември 09, 2019, 18:32:52 pm »
Ти сега и пред 10 години исто наплаќаш кога идеш по свирки?? Дај седни прочитај неколку книги основи на економија па после труби дали нова астра била скапа или евтина. Ова со цениве на форумов више стана канцер.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #11099 на: Декември 09, 2019, 18:37:51 pm »
ja bi korvetata, ti sedi citaj knigi po ekonomija xD