Автор Тема: Amortizeri  (Прочитано 42824 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Amortizeri
« Одговори #30 на: 07 Мај 2011, 04:00:41 am »
И така голфот му е за мерак... за него сам си го вози... а сигурно Даре, има и уште една кола... па ја би му предложил... сите гумици, на амортизерите, да ги направи од месинг, сите чаури, кај што може да се смени... место гума да иде месинг... да биде камен... и нормално, ако има после, некој ако има камен у бубрег за 5 мин ке му стане песок :)

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5107
Одг: Amortizeri
« Одговори #31 на: 08 Мај 2011, 16:51:53 pm »
golfceto da jas i go vozam ne deka tatkomi ne go vozi ,go razbiram merak mu e :D ali sepak on si ima astra taka da nea poveke si ja cepka :D

ah a ja vaka taka pak nisto ne napraiv so amortizeri nikako nemozam da najdam covek od germania ili belgija da mi donese navaka  :S

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Amortizeri
« Одговори #32 на: 01 Септември 2011, 15:39:54 pm »
Друштво, едно мое добро пријателче сака да купи високо квалитетни НЕефтини амортизери (комплет 4 ком.) за Дачиа Логан караван 1.5 DCi MPV.
Молам за препорака (како разбрав би одел на варијанта гасни амортизери или што е најдобро).
Има понуда од Монро (од Бутел каде и претходно ги има репарирано старите, ама не е задоволен) - дајте предлози, фирми, цени ... доаѓаат во предвид само врвни класи на амортизери, цената не е толку важна !!!
Фала ви унапред ;)

Отсутен Ogi88

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1148
Одг: Amortizeri
« Одговори #33 на: 01 Септември 2011, 17:57:17 pm »
Друштво, едно мое добро пријателче сака да купи високо квалитетни НЕефтини амортизери (комплет 4 ком.) за Дачиа Логан караван 1.5 DCi MPV.
Молам за препорака (како разбрав би одел на варијанта гасни амортизери или што е најдобро).
Има понуда од Монро (од Бутел каде и претходно ги има репарирано старите, ама не е задоволен) - дајте предлози, фирми, цени ... доаѓаат во предвид само врвни класи на амортизери, цената не е толку важна !!!
Фала ви унапред ;)

djidji во некоја тема имаше некој пишано број од фирма што продаваат Bilstein амортизери и ми слам дека они ги носат, баш сега барав ама не можев да најдам, а и не можам да се сетам во која тема беше тоа. Ако ми текне ќе ти пишам одма. :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Amortizeri
« Одговори #34 на: 01 Септември 2011, 19:03:21 pm »
Џиџи... Нуме продава KW, јака марка ама  половни се... види со него...

И најбитно, дали фаќаат на ... дупки

Отсутен bobi 903

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 137
Одг: Amortizeri
« Одговори #35 на: 01 Септември 2011, 21:12:35 pm »
djidji covekot ne e zadovolen od servisot ili od amortizerite monro.jas imam covek so raboti so monro i mislam deka monro reflex e odlicen amortizer ako saka ke prasam i za cena

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29061
    • CARclub.mk
Одг: Amortizeri
« Одговори #36 на: 01 Септември 2011, 21:35:31 pm »
Monroe Reflex се одлични амортизери. Одлична комбинација од спортски и комфорен амортизер (да, знам дека е малку парадоксално, али прочитајте како работат).

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Amortizeri
« Одговори #37 на: 01 Септември 2011, 23:03:39 pm »
Па ај прашај ако не ти е тешко, па пиши кај има и колку пари се (со монтажа и без).
Не бил задоволен од сервисот - репарирањето, а можда и од цената на амортизерите. Ја уште вечер ќе му ги предложам... ФАЛА ВИ !!!

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Одг: Amortizeri
« Одговори #38 на: 02 Септември 2011, 10:01:57 am »
И стариот мој има монтирано Monroe Reflex уште пред добри 7-8 години. Секоја чест за амортизерите.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Amortizeri
« Одговори #39 на: 02 Септември 2011, 10:19:37 am »
И јас ги возам, истите кај мене...

Само репарирани... и бркаат работа... за парите се топ...

Отсутен bobi 903

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 137
Одг: Amortizeri
« Одговори #40 на: 02 Септември 2011, 18:02:09 pm »
djidji monro reflex za dacija logan nema. ima monro nekoi drugi neznam kako bese modelot gasni so 2 godini garancija predni 3600 a zadni 2700 rabotna raka 400 od amortizer ako sakate ke ve odnesam inace e na djon kenedi.rece deka amortizerot e top

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Amortizeri
« Одговори #41 на: 02 Септември 2011, 18:06:18 pm »
Ej фала - одма му јавувам ! Ај пиши ми бројче твое на ПП

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6476
  • French diamond
Одг: Amortizeri
« Одговори #42 на: 02 Септември 2011, 18:24:35 pm »
јас за кај мене зедов, DELPHI, DeCarbon амортизери задни, и за сега сум задоволен. ги имам 1 година, а ги зедов по 4000ден парче.

Отсутен mrmut

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 731
    • http://VisitsToMoney.com/index.php?refId=601060
Одг: Amortizeri
« Одговори #43 на: 02 Септември 2011, 19:25:26 pm »
јас за кај мене зедов, DELPHI, DeCarbon амортизери задни, и за сега сум задоволен. ги имам 1 година, а ги зедов по 4000ден парче.

Егтино си ги земал ако се DeCarbon со широкиот телескоп или со тесен ама monotube ај кажи од кај ги зема и јас да семам за ZXот

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6476
  • French diamond
Одг: Amortizeri
« Одговори #44 на: 03 Септември 2011, 00:15:13 am »

еве слика од паковањето на амортизерите. инаку ги зедов од Динамо, Битола, ги чекав  ги дојсат 3-4 дена.