Автор Тема: Средство против замаглување на стакла  (Прочитано 10286 пати)

Отсутен Dejan Gj

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 281
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #75 на: Јануари 14, 2019, 19:28:43 pm »
услов - чорапите без дупки

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36311
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #76 на: Јануари 14, 2019, 19:31:53 pm »
Заборавив на тој момент. Автоматските иначе работат, она мануелните ко нашите не работат :)
Ма јок, и тие не работат. Не пали компресор ако е поладно од 5 степени. Бар на 166-ката и на 159-ката не палат.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4060
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #77 на: Јануари 14, 2019, 19:37:29 pm »
Кај ваг на 4 степени исклучува компресорот.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2640
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #78 на: Јануари 15, 2019, 09:15:11 am »
Во веро и џамбо барав нема силика гел или на некое нелогично место ако го имаат ставено, каде на друго место можи да се најди?

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4901
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #79 на: Јануари 15, 2019, 11:43:58 am »
Не барај силика гел. Има од оние како кутивчиња со зрнца кои се претвараат во вода од влагата. Имаш 3 за 100 мали и поголеми. Имаш и во поголемите Веро.

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1733
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #80 на: Јануари 15, 2019, 12:37:27 pm »
Земете силика гел зрнца, ставете во чорапа чорапата ставете ја во кола. Може повеќе чорапи.
Функционира ова, јас го практикувам со години, секогаш е суво внатре во колата и многу ретко се замаглува.

Само немојте чорапите да ги закачувате на внатрешениот ретровизор како Миле.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5161
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #81 на: Јануари 15, 2019, 12:52:08 pm »
јака арома има, како освежувач ги користи, пластиките му се испукани по кола  :P

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2640
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #82 на: Јануари 15, 2019, 13:07:46 pm »
Не барај силика гел. Има од оние како кутивчиња со зрнца кои се претвараат во вода од влагата. Имаш 3 за 100 мали и поголеми. Имаш и во поголемите Веро.
Да де, такви, ама нема или ги искупија, не знам што е работата.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2623
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #83 на: Јануари 15, 2019, 14:01:44 pm »
@Power to the people  ima na vtoriot sprat vi djambo koga odis po skalite nagore odma od leva str

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2640
Одг: Средство против замаглување на стакла
« Одговори #84 на: Јануари 15, 2019, 14:07:29 pm »
Случајно сега го разгледував каталогот на веро и го најдов ова, најверојатно не сум се опулил подетално кај сунѓерите, крпите, таму би требало да има.