Автор Тема: Совет за часовник  (Прочитано 78637 пати)

Отсутен Dodo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2331
Одг: Совет за часовник
« Одговори #870 на: Април 30, 2019, 16:23:07 pm »
Не те разбирам..

Сака да каже дека си сакал да се пофалиш со саатите (часовниците) што ги имаш а не да кажеш колку коштала промена на батерија.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2329
Одг: Совет за часовник
« Одговори #871 на: Април 30, 2019, 19:44:58 pm »
Аха..

Мислиш имам два Ролекси, два Омега и еден Патек Филип, па да се пофалам.

Свашта, само да се пише.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4814
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Совет за часовник
« Одговори #872 на: Мај 01, 2019, 00:03:48 am »
Ѓорче, објектот до пазарчеро. Одличен, внимателен саатчија.
Preporaka i od mene.
Veke 15+ god nosam kaj nego deckoto e mnogu pedanten.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 223
Одг: Совет за часовник
« Одговори #873 на: Мај 02, 2019, 12:51:54 pm »
Аха..

Мислиш имам два Ролекси, два Омега и еден Патек Филип, па да се пофалам.

Свашта, само да се пише.

Се зезам бе, олабај се малце ццц, човек да не се нашали  :-[

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7390
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Совет за часовник
« Одговори #874 на: Мај 03, 2019, 22:19:43 pm »
Карклуб не е заебанција. Бери умот