Автор Тема: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)  (Прочитано 32081 пати)

Отсутен FICOOO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 236
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #240 на: Април 01, 2019, 15:22:18 pm »
Вака се сака кола, браво за трудот и за вложеното :)

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5812
 • Синиот овал!
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #241 на: Април 01, 2019, 19:12:06 pm »
Дечки фала за убавите коментари! :)

@зоки-златен еехеее одамна уште сум размислил, ме кочи тоа што се дводелни браниците и се откажав, не знам како ќе личи. Тие што се комплетно надоле во боја се целосни фабричките. Не ми смета тоа иако можеби ќе заличи поубаво, па ќе треба после и лајсните, па кваките, па нови ретровизори ( затоа што фабрички тие се поголеми и се како со капаче) итн... Моожебии ама тешко тоа... :) Не би да вложувам уште толку...

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #242 на: Април 01, 2019, 19:13:12 pm »
Не ја чепкај,вака е поубава.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5812
 • Синиот овал!
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #243 на: Април 11, 2019, 18:32:09 pm »
Денеска регистрирана по јубилеен десетти пат. Немаше многу задржување, отидов рано, ја кренаа, гасови, подвозје, предница...  Коментар на контролорот беше само ,, коска, еве ти ова оди горе за печат''.

- Полиса = 3080 денари.
- Доплата/надоместок за осигурување на патници дупла премија = 530 денари.
- Такси и сите пропратни работи, технички преглед со попуст поради клуб картичка, други надоместоци... = 4340

Вкупно = 7950 денари.

Додатно, зелен картон = 3600 денари.


Во меѓувреме инцидентно ( така испадна)  ;D порачано е симпатично, културно задно лип спојлерче за гепек, па кога ќе стаса и ќе се офарба и монтира, ќе има некоја слика :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3899
 • хаУс мајстор
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #244 на: Април 11, 2019, 19:04:52 pm »
Наздравје.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5812
 • Синиот овал!
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #245 на: Мај 08, 2019, 20:16:34 pm »
Две мали апгрејдчиња, праам пауза сеа некој период. Доста е  ;D

Пред некој период зедов типски потпирач за рака од Спајдер ауто Белград.5 минути работа, долниот дел е во форма на пластиката од рачната, не легна лошо како за афтермаркет, доста добар е и природно лежи. Одлична работа поготово за на отворен пат. Некако си прибран.п.с Коа сум више овде со сликава, навлаките се од Еуростил и тераат некаде 7 години горе доле ако не и више. Не се мрднати ама веќе се излитија и прљави се. Можно е летово да одат во пензија и да се напраи едно хемиско.У меѓувреме зедов и едно лип wing спојлерче кое го нема фабрички на 5 врати ама го има како афтермаркет. Се офарба и излезе вака

Мноогу незгодно за лепење, претерано пошто е споено со лимот а бара силикон пошто има такви лоши рабови па пустевме и успеавме некако да го дотераме со ситни маани да изгледа добро.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #246 на: Мај 08, 2019, 20:19:21 pm »
Одлична работа си завршил со централниот наслон, а и спојлерчево мислам дека е џам - дај цела слика. :)

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3579
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #247 на: Мај 08, 2019, 22:34:49 pm »
Super.
Istiot naslon go zemav uste koga go imav puntoto od autoljider za nekoj 600 ili 800 denari i dojde ekstra.
Samo edno golemo BRAVO kako si go cuvas i lickas koliceto

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #248 на: Мај 09, 2019, 10:34:38 am »
Не сум фан на афтер-маркет додатоци, ама овие фино легнале.

Ми се допаѓа како се однесуваш спрема колата.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #249 на: Мај 09, 2019, 13:10:18 pm »
Боо, браос. Sвонка мамбата.

Супер изгледа.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5812
 • Синиот овал!
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #250 на: Мај 20, 2019, 18:32:53 pm »
Одлична работа си завршил со централниот наслон, а и спојлерчево мислам дека е џам - дај цела слика. :)

И една бајрактарска да ме фатела мајата  ;DОтсутен t0m1cA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 905
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #251 на: Мај 20, 2019, 18:56:47 pm »
Аииии Маја да го фатела, многу беше ладен вчера, а доста добри сваќи имаше! :P
Секогаш може, побрзо, подобро, појако...

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #252 на: Мај 20, 2019, 19:18:39 pm »
Ако не Маја, Тамара нека го фати.. :D
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2050
 • Шалабајзер
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #253 на: Мај 25, 2019, 14:06:05 pm »
А да ја трампаш со СТ-то ? :D


Убаво ја налицка мамбата, браво 👍🏼👍🏼
No turbo, no fun :)

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5812
 • Синиот овал!
Одг: Ford Fiesta 1.4i 16v 59kw(80ks)
« Одговори #254 на: Мај 26, 2019, 21:39:58 pm »