Автор Тема: Дека сте...  (Прочитано 452 пати)

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Дека сте...
« на: Октомври 08, 2020, 10:40:33 am »
Да не речете ме снемало.   ;D


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26059
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Дека сте...
« Одговори #1 на: Октомври 08, 2020, 11:42:19 am »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38809
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: Дека сте...
« Одговори #3 на: Октомври 08, 2020, 13:01:25 pm »
Да ве поздравам после долго време.  :)
Поминав карантини чуда врагови да се сретнам повторно со мојата кола. И тоа мораше да се помине, ризикував ама пројдов се што требаше да се помине.  ;)
И сега веднаш да го поздравам @dbl.dzo пошто се интересираше за состојбата околу колата.

1. Тоа што имаше течење беше причина од климата, како и што се претпоставуваше. Сопругата цело време возела со уклучена клима и нормално после гасење на климата, веднаш сопре кондензацијата. ;)

2. Направен е мал сервис!!!
- сменети сите можни филтри.
- сменето масло и сега е ставено Elf Full Tech Fe 5W-30 (да напоменам тоа масло што е сега внатре е ACEA C4/ RN0720)
- сменети задни дискови.
- сменет јазик на англиски на таблата.
- ситни поправки на брисачи и фарови.

3. Во план ми е да менувам спони и баланс штангли. Напред се две, позади една. Таа позади не е толку важна, а за ова напред треба да најдам соодветна понуда што ќе ми одговара. Отом потом ќе видиме што ќе се случува. Полека се ќе се средува.  ;)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26059
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Дека сте...
« Одговори #4 на: Октомври 08, 2020, 13:43:10 pm »
Отвори си тема за колата, оваа ќе ја затвориме. :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26059
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Дека сте...
« Одговори #5 на: Октомври 08, 2020, 13:53:31 pm »
Ако веќе пишуваш за колата, отвори си тема за неа. А штом се префрли на таа тема, не ја гледам поентата на оваа.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: Дека сте...
« Одговори #6 на: Октомври 08, 2020, 13:58:56 pm »
Јас гледам поента и затоа молам да остане отворена.
Ако некој сугерира цело време да се затвараат теми, слободно остави му самиот да ја затвори темата... и од мене толку на форумов.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2214
 • Жгл' б гл'б
Одг: Дека сте...
« Одговори #7 на: Октомври 08, 2020, 14:02:39 pm »
Прао да ти кажу - и ти ми недостигаше.

Џуќела или офца - бирај.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38809
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Дека сте...
« Одговори #8 на: Октомври 08, 2020, 14:04:02 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2214
 • Жгл' б гл'б
Одг: Дека сте...
« Одговори #9 на: Октомври 08, 2020, 14:08:16 pm »
Секој пат некој к'т ќе рече баланс штангли
одма помислувам на рум штангли.

А треба 40 минути за до бензинска и назад.

Џуќела или офца - бирај.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4723
Одг: Дека сте...
« Одговори #10 на: Октомври 08, 2020, 14:13:52 pm »
Како Док Холидеј

"Došao je tiho i ušao u legendu" ;D ;D

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9994
 • Giulietta QV
Одг: Дека сте...
« Одговори #11 на: Октомври 08, 2020, 14:34:34 pm »

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 587
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Дека сте...
« Одговори #12 на: Октомври 09, 2020, 21:08:22 pm »
Поздрав назад @vandex и до тебе, претпоставувам дека си веќе во Странција. Ако е се уште активна темава, топ штом се средила ситуацијата, нема да го мислиш барем тоа. До наредно капење на слични сомнителни супстанци, можеш да се позанимаваш со подвозјето.

Со среќа и чувајте се каде и да сте со либето.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: Дека сте...
« Одговори #13 на: Октомври 10, 2020, 14:36:55 pm »
@dbl.dzo да, наредно во план ми е подвозјето.
Се надевам да не одиме во уште еден карантин пошто тоа дополнително ќе ја развлече ситуацијата.
Има некое тропање при полно лево свртување во место. Се надевам дека не е сериозно и да издржи додека отиде повторно на мајстор.