Автор Тема: Здравје, медицински установи, опрема и стручност на персоналот  (Прочитано 281414 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3013
Гледаш, не требало да ги откажеш цигарите.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2714
А има ли некој "кефир" (габа) да си праве југурт?Баш почнав за диета и јас да читам и скоро во секоја диета се спомнува "кефир" 🙂
Така да ако има некој размножено од габата да ми даде 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3909
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Имам јас, пиши ПП.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2714
Имаш пп 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5985
Гледаш, не требало да ги откажеш цигарите.
Со хероин 100% се слабее, ем забите ќе ти попаднат да не се здебелиш пак :)

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2855
Некои апчиња, сируп што знам, за настинка да препорачате а да бидат достапни насекаде, не некој во гаражата правел некаков магичен напиток.
Ми треба претежно за носот, а притоа да не ми го исуши грлото и потоа да кашлам. Не сакам спрејови или капки.

Не земам апој, па да знам ваптека што да барам.
Ќотек за тебе само...
Настинал и аман за аман сирупи лекови. Легни, покри се, изеди 3 лимони, испиј 3 чаја и ќе бидеш како нов, немаш маларија мајку му.

Изедени беа 6 лимони и 12 чаја испиени, изгледа маларија имам, е сега со ќотек не пробав...
Инаку сме имале дома Ногрипин Форте, и сега добро е со носот ама затоа пак сега кашлам од ништо, ама ќе помини за 2-3 дена.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24734
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Значи, околу слабеењето...


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45782
 • Махер
  • malikovski.com
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 91
 • If you can dream it, you can do it.
Дали некој имал ангиоми(вака ги најдов на нет), црвени точки на кожата, и како ги излечил. Има ли некој природен лек да пробам, пред да одам на лекар. Имам една на нос, и многу ме нервира. Ќе и го удрам бричот вo нервоза.
Никогаш не вели никогаш.