Автор Тема: U.S. Muscle Cars  (Прочитано 224831 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19083
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2790 на: Јануари 08, 2020, 13:29:40 pm »
Не треба повеќе.

Engine Supercharged 6.2-liter V8.
Output 797 Horsepower / 707 Pound-Feet.
Transmission 8-Speed Automatic.
Drive Type Rear-Wheel Drive.
Speed 0-60 MPH 3.4 Seconds.
Maximum speed 203 MPH.

А ако некој со Шелбиво или она Кermin Green  Порше  непоканет почне да те замара колку брзо извозел на стаза... ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24734
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2791 на: Јануари 08, 2020, 14:35:15 pm »
Стварно одлично видео! И Џејсон е супер, и све друго си е средено како што треба. Обично Ренди Побст знае да ми иде на нерви, ама во видеово и стариот си е одличен. Плус, како вози...

Енивеј, Ford knocked it out of the park со новиот Mustang. И обичниот, најобичниот е одличен за возење, за другиве да не праиме муабет.

--

Не ја гледам поентата од хејтање Sports Cars vs Muscle Cars. Мустангот си е комотен, дури и GT500-кава. Цивилен, како што кажа Џејсон - доцилен дури. И тоа е тоа. Постигнат е best of both worlds моментот.

Е сега... Јас само ќе напоменам дека GT3 RS има 500 коња. GT500 има 760. ;)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19083
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2792 на: Јануари 08, 2020, 15:03:36 pm »
Не ги хејтам се додека не се појават модели кои ја матат границата меѓу sports car и muscle car.
Зa sports cars изборот е голем.
За muscle cars изборот е сведен на неколку модели кои лично ги обожавам бидејќи не спаѓаат во горенаведените.

Затоа и кај Камаро би сакал повеќе ZL1 со 600 и кусур коња , наместо Z51 со 500 КС и ич...(ама ич) не ми е битно што второво може на стаза  да биде и побрзо од Порше GT3 RS.
А ако сакам sports car, ете ја новата C8  за 50К и крај на приказната. :)
« Последно менување: Јануари 08, 2020, 15:11:19 pm Stratro »

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2790
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2793 на: Јануари 12, 2020, 17:16:53 pm »


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36939
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2794 на: Јануари 12, 2020, 17:19:49 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45782
 • Махер
  • malikovski.com
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19083
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2796 на: Јануари 14, 2020, 12:23:14 pm »
Листава не би се сменила многу дури ни со европски напувани цени на моделиве.
Ние битно возиме поскап Мустанг и од германците пошто сме лидери во регионот.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36939
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2797 на: Јануари 15, 2020, 20:43:21 pm »
Не е muscle, ама е US, и е многу убав муабет од типов:

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19083
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2798 на: Јануари 16, 2020, 09:56:09 am »
Прекрасен е каналов. Ме тера да ја тргнам Калибрата од оглас.
А за темава има и педантно скоцкана плејлиста.


https://www.youtube.com/watch?v=5NwsERB16U0&list=PLtoI3QrvJpTy0o0WS_H62pPI4ppRQbLQJ
Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19083
Одг: U.S. Muscle Cars
« Одговори #2799 на: Јануари 17, 2020, 17:58:57 pm »

2:19 - Reaction time на девојкава...

« Последно менување: Јануари 17, 2020, 18:12:45 pm Stratro »