Автор Тема: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси  (Прочитано 430560 пати)

Отсутен kamarad

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 72
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1335 на: 14 Декември 2017, 08:35:26 am »
Не знам англиски, и затоа кога договаравме со @andzelo ми скина 50ден од саатнината. Вака да те прашам тебе, ти не си ли на работа моментално, на место каде што се добива плата од буџетот на Р.М, буџет кој што сите ние го полниме, дури и јас како невработен преку ДДВ то што сум го дал за акумулаторот кај Анџело?

ооооооооо, извини...не си му бил потрчко на газдата...ти си бил "платеник"

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1336 на: 14 Декември 2017, 08:37:35 am »
Платеник сум, и 11% ќе си дадам после исплатата од @andzelo за да може мачните души од администрација да земат плата, бонус, к15 за клатење врата и рекетирање на форуми

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1337 на: 14 Декември 2017, 08:38:33 am »
Не знам англиски, и затоа кога договаравме со @andzelo ми скина 50ден од саатнината. Вака да те прашам тебе, ти не си ли на работа моментално, на место каде што се добива плата од буџетот на Р.М, буџет кој што сите ние го полниме, дури и јас како невработен преку ДДВ то што сум го дал за акумулаторот кај Анџело?

@марјан не дреми на форум, симни се долу имаме цел шлепер акумулатори за истовар.

Донеси ми ги цигарите горе се на масата.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1338 на: 14 Декември 2017, 08:40:03 am »
Не се договаравме така, нели само на форум требаше да пишувам?

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1339 на: 14 Декември 2017, 08:41:18 am »
@kamarad  - Daj be kazi dali treba i kako ekonomski da go blokirame juzniot sosed?? Eve jas im pravam blokada cel zivot, kazi kako sistemski da go resime problemov ??? Kako site da im napravime ??? Posle toa se sto ke kazes za vo Mkd prifakjam

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1340 на: 14 Декември 2017, 08:41:32 am »
Не се договаравме така, нели само на форум требаше да пишувам?

Абе доаѓај доле ајде не драми ко џандар некој.

Гледаш дека си во друга тема, требаше во таа другата да пишуваш за акумулатори.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1341 на: 14 Декември 2017, 08:42:50 am »
арно пишуваа на форум дека вие од ексајд сте преваранти, ќе ве пријавам у полиција имам луѓе, седи не си играјте!!!

Отсутен smole

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2938
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1342 на: 15 Декември 2017, 18:30:26 pm »
Ekonomski bojkot za eden amortizer ili eden akumulator so zalba posle garancija e too much. Epten prikzna za mali deca e, ama ako istovo se slucuva poveke pati togas da. Sepak mojata ljubov kon bilo koja kola ili marka nema da mi ja namali nekoj si servis, bilo koj da e ili eden neispraven del :-)

Важи, ти иди и остај 20.000 или повеќе, нека те ду*ат у здрав ум и пак иди им, од такви овци живеат. Јас парите на дрво не ги берам, а и да ги берам нема тоа да го направам. Јас постот го напишав со намера некој друг да не се зезне, но ете има и такви што би иделе со глава во ѕид. Топ.

А дека ќе им напишам на сите одговорни во Еуроимпекс поплака - ќе им напишам. Дури и да си го избришат ***** јас моето сум го направил. А и во дирекцијата на Пежо во Франција ќе пишам, да знаат како се понашаат нивните импортери за МК, СР и кај и да е веќе.

И да, нема шанса да заебале у централен магацин, мора да има барем двојна проверка на пратките, приказни за мали деца се тоа, и јас имам увезувано разни ствари па никогаш немало утка.

Што се однесува до економски бојкот на јужниот сосед - тоа е право на секого. Јас одам таму, трошам пари и сум услужен како цар. Што ѓавол ме тераше да се заебам и да идам кај Еуроимпекс не знам, но си ја научив лекцијата.

Пежо имаат и во Солун овластен сервис, повеќе од сигурен сум дека ќе ме услужат топ, како што и впрочем ме услужуваат во Субару Солун, многу побрзо (имаат голем лагер и обучен персонал) од нашиве копуци во Толту. Мои пари - моја одлука.

За застапниците на Exide во MK немам лош збор, по мејл ги прашував за пар акумулатори и ми одговорија брзо и дадоа коректни цени. А и во сите коли имам нивни акумулатори.

@Марјан претпоставувам дека си пренесувал Exide акумулатори за Nilfisk фабриката.
« Последно менување: 15 Декември 2017, 18:36:56 pm smole »

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1343 на: 15 Декември 2017, 18:36:34 pm »
Само ја не сум цар у Солун излеа, најверојатно оти кажувам дека сум од Македонија, а не од Скопиа

Отсутен smole

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2938
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1344 на: 15 Декември 2017, 18:48:32 pm »
Само ја не сум цар у Солун излеа, најверојатно оти кажувам дека сум од Македонија, а не од Скопиа


До друго ќе да е.
« Последно менување: 15 Декември 2017, 19:00:41 pm smole »

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1345 на: 15 Декември 2017, 19:00:49 pm »
За шо провокација, онака искоментирав дека ништо посебно не е у грција за разлика од друго место, а најмалку па да сум третиран ко цар. Гледам горе си едитирал, за нив имам носено точно.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4629
  • Passat B8
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1346 на: 31 Декември 2017, 17:32:31 pm »
Lektirata na pasatov rekov da ja procitam pred da doj novava godina, ko naletaf na ova...
veli vo 4ta najmalku so 70km/h za se procistuva PDFot...koj motor tuka ke ima rpm 3000??  kaj mene  (1.6TDI) pa nema ni 2000rpm, na novive koli dovolno im se 2000rpm'a za da pregorat cestickite vov filtero?
ili zosto ne gi kazuva najmalku 3000rpm'a , sto e bito dal go prais vo 4ta ili 5ta ?
« Последно менување: 31 Декември 2017, 17:39:42 pm RedEco »
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1275
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1347 на: 16 Февруари 2018, 12:45:47 pm »
Како беше Renault препорачува ELF??? Е па ова го добивате во Аутомотив груп

« Последно менување: 21 Февруари 2018, 18:38:23 pm mkm »

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6358
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1348 на: 16 Февруари 2018, 13:00:05 pm »
Lektirata na pasatov rekov da ja procitam pred da doj novava godina, ko naletaf na ova...
veli vo 4ta najmalku so 70km/h za se procistuva PDFot...koj motor tuka ke ima rpm 3000??  kaj mene  (1.6TDI) pa nema ni 2000rpm, na novive koli dovolno im se 2000rpm'a za da pregorat cestickite vov filtero?
ili zosto ne gi kazuva najmalku 3000rpm'a , sto e bito dal go prais vo 4ta ili 5ta ?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Затоа што нема врска повиоски рпм со активно горење на пепелта во овој случај. И ова треба да го правиш само во случај доколку ти се појави сијаличката на шал табла.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4629
  • Passat B8
Одг: Искуства со услуги и цени по официјалните сервиси
« Одговори #1349 на: 20 Февруари 2018, 20:35:26 pm »
na octaviJata isto 1.6 tdi bese preporacano 3000rpm, neli isto dokolku se pojavivi sijalicka na sal tabla...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.